Спеціальні потреби

США: Трамп похвалив Путіна, а Кейсик пообіцяв озброїти Україну


У четвер у Маямі відбулися чергові дебати, в яких взяли участь претенденти на номінацію в президенти США від Республіканської партії Марко Рубіо, Дональд Трамп, Тед Круз і Джон Кейсик.

Фаворит республіканських передвиборчих перегонів Дональд Трамп у четвер увечері виступив з щедрою похвалою на адресу російського президента Володимира Путіна, назвавши його «дуже сильним лідером», але він утримався від схвальних висловлювань щодо його політики.

«Я вважаю, що Путін показав себе дуже сильним лідером для Росії, - сказав Трамп, виступаючи на республіканських дебатах в Маямі, штат Флорида. - Думаю, він показав себе набагато сильнішим, ніж наш лідер - ось що я можу сказати. Я маю на увазі - для Росії. Це не означає, що я підтримую Путіна».

Претендент-мільярдер, схоже, намагався відповісти взаємністю російському лідеру, який раніше удостоїв його похвалою, назвавши Трампа «талановитим».

Однак Трамп був обережний у формулюваннях. За його словами, сильний не обов'язково означає хороший.

«Путін сильний лідер, це безперечно, - зазначив він. - Я міг би назвати безліч сильних лідерів. І я міг би назвати дуже багато слабких лідерів. Але він сильний. При цьому я не кажу, що це добре чи погано. Я підтверджую факт».

На відміну від Трампа, губернатор Огайо Джон Кейсик пообіцяв у разі обрання застосувати більш жорсткий підхід до Росії.

«Ми будемо озброювати Україну, надаючи їй летальну оборонну допомогу», - заявив Кейсик.

«Пане Путін, вам пора зрозуміти - або ви з нами, або проти нас, - продовжував Кейсик. - Ми не будемо брязкати зброєю. Ви нам не ворог, але ми більше не будемо миритися з цією дурницею».

Трамп також викликав критику суперників своєю заявою про те, що мусульмани ненавидять Сполучені Штати.

Трамп, який може зміцнити свої шанси на отримання республіканської президентської номінації, якщо у вівторок виграє попередні вибори-праймеріз у Флориді і Огайо, виступив на захист своєї заяви, зробленої в ході телеінтерв'ю.

Ми будемо озброювати Україну, надаючи їй летальну оборонну допомогу
Джон Кейсик

«У нас серйозна проблема з ненавистю. Найсильнішою ненавистю», - сказав Трамп.

Однак його суперники, сенатор від Флориди Марко Рубіо, техаський сенатор Тед Круз і Кейсик, заявили, що США потрібно підтримувати хороші відносини з мусульманськими країнами на Близькому Сході, щоб разом боротися з бойовиками «Ісламської держави».

«Нам доведеться співпрацювати з людьми мусульманської віри, навіть якщо іслам переживає серйозну внутрішню кризу», - зазначив Рубіо.

Кейсик також наголосив на важливості партнерів в арабському світі.

«Факт в тому, що для перемоги над ІДІЛ нам потрібні ці країни», - сказав він, навівши як приклад Саудівську Аравію, Йорданію і Єгипет.

Трамп заявив, що розгляне можливість відправки в регіон до 40 тисяч американських військовослужбовців з метою боротьби з «Ісламською державою».

Дивіться також: Обама розповів, що загроза Україні з боку Росії ніколи не зникне

Обама розповів, що загроза Україні з боку Росії ніколи не зникне. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

XS
SM
MD
LG