Спеціальні потреби

Під вогнем критики республіканців опинилися Трамп і ... Путін


Марко Рубіо, Тед Круз та Джон Кейсик критикують Трампа і Путіна

«Нам потрібно сказати Росії, що ми дамо Україні оборонні летальні озброєння», - заявив претендент Джон Кейсик.

Російський президент Володимир Путін мимоволі став однією з головних тем в ході 11-х республіканських дебатів, які пройшли в четвер у Детройті.

Кандидати розкритикували фаворита виборчих перегонів Дональда Трампа, звинувативши його в неправильному відношенні до російського лідера.

«Ви висловлювали захоплення ним, - з докором нагадав сенатор від штату Флорида Марко Рубіо, коли мова зайшла про російського президента. - Дональд, ви називали його сильним лідером».

«Неправда і ще раз неправда, - заперечив мільярдер-бізнесмен. - Він говорив про мене дуже хороші речі, а я сказав ... »

На цьому місці Рубіо перервав Трампа черговою гнівною реплікою: «Путін намагається розділити Європу».

Губернатор Огайо Джон Кейсик приєднався до атак Рубіо.

Кейсику поставили запитання про відео, який його передвиборний штаб транслював в грудні і, в якому жартівливо стверджувалося, що Трамп міг би балотуватися в парі з російським президентом.

Губернатор заявив, що ролик йому подобався. Однак, прийнявши більш серйозний тон, Кейсик наголосив на необхідності більш жорсткого підходу до Росії, яку він звинуватив у агресивній поведінці в Європі.

«Нам потрібно сказати Росії, що ми дамо Україні оборонні летальні озброєння, - вважає Кейсик. - Скажімо Путіну: якщо ви вчините напад на котрусь із східноєвропейських країн НАТО, і навіть на Фінляндію або Швецію, які не входять до НАТО, вважайте це атакою на нас. Це він зрозуміє».

Незважаючи на критику, Трамп рішуче захищав свій план підтримувати хороші відносини з Росією і її лідером в разі обрання президентом.

«Путін говорив про мене, я про нього не говорив - продовжував захищатися Трамп. - Путін говорив про мене дуже хороші речі. І хіба було б не здорово, якби ми могли жити із Росією, з іншими країнами, замість того, щоб витрачати трильйони і трильйони доларів? Хіба було б не здорово, якби ми ладнали з усім світом? Можливо, Росія допомогла б нам позбутися ІДІЛ і багато в чому іншому».

Путін намагається розділити Європу
Марко Рубіо

Поведінка і різкі заяви Трампа налаштували проти нього багатьох республіканців.

Багато законодавців-республіканців і визначні партійні діячі заявили, що ніколи не підтримають Трампа, навіть якщо він отримає номінацію. Інші ж, навпаки, почали об'єднувати зусилля з ним.

Однак, відповідаючи на запитання, чи підтримають вони того, хто остаточно отримає республіканську номінацію, Круз, Кейсик і Рубіо пообіцяли це зробити, хоча і підкреслюють, що вони поки що не покидають боротьбу.

В ході дебатів Трамп, відображаючи різкі нападки своїх суперників, називав їх «брехуном Крузом» і «малюком Марко».

Дати номінацію Дональду рівнозначно катастрофі
Тед Круз

«Дати номінацію Дональду рівнозначно катастрофі», - заявив техаський сенатор Тед Круз, який тільки що виграв праймеріз в своєму рідному штаті, а також в Оклагомі і Алясці.

Однак виникає все більше сумнівів в тому, що партійні лідери можуть зробити, щоб зупинити Трампа, який володіє безумовною перевагою як в національних опитуваннях, так і в розподілі делегатів, від яких буде залежати отримання номінації.

На момент дебатів Трамп був єдиним кандидатом-республіканцем, який стоїть на шляху до отримання 1 237 голосів делегатів, необхідних для отримання номінації, повідомляє авторитетне видання Cook Political Report.

Дивіться також: Дати зброю Україні у перші 100 днів пообіцяв кандидат у президенти США

Дати зброю Україні у перші 100 днів пообіцяв кандидат у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

XS
SM
MD
LG