Спеціальні потреби

Росія пропонує залучити Іран до переговорів щодо Сирії. США – проти


Державний секретар США Гілларі Клінтон, перебуваючи у Туреччині, взяла участь в переговорах з міністрами закордонних справ європейських і арабських країн. Одним із головних питань зустрічі була ситуація у Сирії. Росія виступає за проведення розширеної дискусії щодо сирійського конфлікту, в якій міг би взяти участь Іран.

«Трохи важко уявити собі запрошення на переговори країни, яка підтримує атаки режиму Ассада на свій народ», – прокоментувала Гілларі Клінтон можливу участь Ірану в конференції щодо сирійського питання.

У держсекретаря США були заплановані зустрічі з главами зовнішньополітичних відомств країн, що підтримують сирійську опозицію. Серед них – Туреччина, Єгипет, Франція, Марокко, Катар, Саудівська Аравія, Німеччина, Італія, Йорданія, Туніс, Об'єднані Арабські Емірати і Великобританія.

«Трохи важко уявити собі запрошення на переговори країни, яка підтримує атаки режиму Ассада на свій народ».
Гілларі Клінтон
Клінтон повідомила, що під час переговорів учасники мають намір скоординувати нові санкції проти уряду в Дамаску і обговорити, як краще почати політичний перехідний процес, який повинен привести до відходу президента Ассада від влади.

«Ми розглянемо додаткові заходи, які можемо прийняти, щоб чинити тиск на Ассада і полегшити страждання сирійського народу. Сьогодні ми також обговоримо ключові елементи стратегії демократичного переходу», – сказала держсекретар.

За словами Клінтон, відсторонення президента Ассада не є необхідною умовою початку політичного переходу, але воно повинно стати його результатом.

Учасники зустрічі в Стамбулі входять до групи так званих «Друзів Сирії», які підтримують сирійську опозицію, одночасно намагаючись координувати надання гуманітарної допомоги.

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що підтримка «Друзями Сирії» «радикальних вимог» означає, що вони не готові до вирішення конфлікту «по-чесному». Лавров заявив про необхідність зібрати зустріч для розгляду кризи в Сирії на більш широкій основі – за участю Ліги арабських держав, Організації Ісламської співробітництва, а також Ірану.

Держсекретар Клінтон заявила, що не буде судити про ефективність запропонованого Росією формату конференції. Однак, з її точки зору, Іран не зможе взяти в ній конструктивну участь.

Держдепартамент США стверджує, що іранське воєнізоване формування аль-Кудс займається підготовкою сирійських військових, у тому числі тих, які, на думку Вашингтона, несуть відповідальність за масові вбивства мирних жителів у місті гула наприкінці травня.

У п'ятницю Клінтон зустрінеться зі спецпосланцем ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном. Їх переговори будуть присвячені мирному плану Аннана. Обидва високопосадовці також говоритимуть про переконання Росії і Китаю використати свій вплив для припинення кровопролиття у Сирії і почати спільну роботу з міжнародним співтовариством щодо забезпечення перехідного періоду.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG