Спеціальні потреби

Клінтон: Підтримка Росії загострює ситуацію в Сирії


Як заявила держсекретар США Гілларі Клінтон, «рішучий опір» Росії ускладнює формування міжнародної коаліції проти президента Ассада. Втім, Вашингтон як і раніше не відмовляється від цієї ідеї, вважаючи, що «ситуація з кожним днем стає все серйознішою».

«Так, Іран тісно пов'язаний із Сирією. Їх військові навчають сирійську армію. Так званий підрозділ Кодс допомагає формувати дружини. А Росія тим часом продовжує постачати їм зброю».
Гілларі Клінтон
На зустрічі з лідерами молодіжних рухів у данській столиці Клінтон пояснила, що без російської підтримки спецпредставник ООН і ЛАД Кофі Аннан не зможе розширити свої повноваження, щоб вплинути на Дамаск.

На думку Клінтон, напади на мирних жителів з боку військових проурядових дружин і опозиції можуть перерости в громадянську війну, оскільки країна вже зараз розділена на два табори. Крім того, в цю війну можуть бути опосередковано залучені і інші країни регіону:

«Так, Іран тісно пов'язаний із Сирією. Їх військові навчають сирійську армію. Так званий підрозділ Кодс допомагає формувати дружини. А Росія тим часом продовжує постачати їм зброю».

За словами Клінтон, загрозу більш широкого регіонального конфлікту посилюють і проблеми прикордонної безпеки в Йорданії, Лівані і Туреччині.

«Ми знаємо, що все може обернутися набагато гірше, ніж зараз, і намагаємося цьому запобігти, – сказала держсекретар США. – Росія не втомлюється повторювати, що не хоче громадянської війни. Я ж відповідаю на це, що її політика лише сприяє розпалюванню війни. Це – ще не вирішення проблеми, але ми намагаємося об'єднати всіх для надання підтримки Кофі Аннану, який може виступати як незалежна сторона, оскільки нас сирійці слухати не будуть. Але вони, можливо, прислухалися б до росіян, тому ми повинні продовжувати тиск на них».

У четвер агентство «Інтерфакс» опублікувало зауваження Дмитра Пєскова – прес-секретаря президента Путіна – який заявив, що позиція Росії щодо Сирії всім відома, збалансована, тверда і абсолютно логічна. Пєсков заявив, що «навряд чи доречно говорити про зміну цієї позиції під чиїмось тиском».

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив у четвер на форумі в Туреччині, що недавні вбивства мирних жителів можуть занурити країну в «катастрофічну громадянську війну», яка може стати для неї фатальною.
XS
SM
MD
LG