Спеціальні потреби

Клінтон підвела підсумки діяльності США за останні півтора року


Державний секретар Гілларі Клінтон підвела неформальний підсумок політичної діяльності США на міжнародній арені за останніх півтора року, з часу коли Барак Обама став президентом. Вона зауважила, що міжнародні пріоритети чинного президента значно відрізняються від політики його попередника, Джорджа Буша.

Гілларі Клінтон сказала Раді з міжнародних відносин США, що адміністрація Обами робить головний акцент на побудові багатосторонніх партнерських відносин і не покладається лише на військову силу, як це було за Джорджа Буша. Втім, на її думку, прорахунки колишнього президента, особливо рішення фінансувати війни в Іраку та Афганістані за рахунок позичених коштів – сильно похитнули вплив США у світі.

«Це підриває нашу спроможність діяти у наших власних інтересах. І це сковує нас у ситуаціях, коли такі обмеження небажані», - сказала Гілларі Клінтон.

Серед найбільших досягнень адміністрації Обами Клінтон відзначила відновлення мирних переговорів між ізраїльтянами та палестинцями. Також, на її думку, саме жорстка позиція Сполучених Штатів переконала міжнародну спільноту накласти суворіші санкції на Іран. І це має підштовхнути уряд цієї країни до зупинки ядерної програми. Втім, деякі експерти не бачать значних успіхів США на міжнародній арені. Тед Бромунд із фонду «Спадщина» говорить:

«Я думаю варто послухати риторику влади Ірану і подивитися на те, що багато партнерів, яких назвала Клінтон, насправді не є щирими у своєму співробітництві з Вашингтоном. Клінтон пишається новими відносинами США з Росією. Але саме Росія постачає Ірану ядерні матеріали для реактора. І саме Москва продала Тегерану сучасні системи протиповітряної оборони».

Держсекретар Клінтон вважає, що Іран поступово скочується у військову диктатуру, базовану на релігійній ідеології. Але вона переконана, що рано чи пізно ситуація в цій країні зміниться:

«Мене турбує ланцюжок дуже сумних подій, які відбуваються зараз в Ірані. Але я переконана, хоч і не буду називати часові рамки, що народ Ірану сам дасть відповідь на дії своєї влади».

Також Клінтон закликала американців утриматися від проявів релігійної нетолерантності по відношенню до мусульман. І засудила плани пастора провінційної церкви у Флориді спалити примірники Корану у річницю терактів 11 вересня 2001 року в США.

XS
SM
MD
LG