Спеціальні потреби

Розвідувальні служби США не мають даних про вбивство Нємцова


Джеймс Клеппер
Джеймс Клеппер

Директор національної розвідки США заявив, що розвідувальні агентства США не мають інформації про вбивство російського опозиційного лідера Бориса Нємцова.

При цьому Джеймс Клеппер дав зрозуміти, що є чимала ймовірність того, що правда про політичне вбивство, яке потрясло Росію, ніколи не буде виявлена.

«Ми не знаємо. У нас немає ніяких унікальних даних про те, хто це зробив, – сказав Клеппер, виступаючи в понеділок у Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку. – Спираючись на історію, ризикну припустити, що ми ніколи цього не дізнаємося».

«Хоча я впевнений, що сам президент Володимир Путін проведе приватне розслідування», – додав Клеппер з сарказмом.

Нємцов був застрелений ввечері в п’ятницю, коли прогулювався зі своєю знайомою недалеко від Красної площі, прямуючи до себе додому.

Державні телекомпанії зосередилися на версії, що за вбивством Нємцова можуть стояти вороги Росії, після того як прес-секретар Путіна повідомив, що президент побачив у нападі «провокацію», спрямовану на дестабілізацію країни. Лідер Чечні Рамзан Кадиров, який має підтримку Москви, відкрито звинуватив у вбивстві спецслужби Заходу.

Модератор зустрічі з Клеппером, екс-радник Білого дому з національної безпеки Френсіс Таунсенд запитала Клеппера, «чи є шанси, що це не зробив Путін і його союзники».

«Це очевидна теорія, – відповів директор національної розвідки. – Існує давня традиція подібних речей. Я можу перефразувати слова Сталіна, який вважав, що якщо немає людини, то немає і проблеми». У той же час Клеппер визнав, що деякі в Росії намагаються покласти провину на Сполучені Штати.

«Є люди, деякі російські, кремлівські чиновники, які натякають, що ми зробили це, просто щоб викликати невдоволення в політичній структурі Росії», – сказав він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG