Спеціальні потреби

Певні продукти харчування значно знижують рівень «поганого» холестерину в крові


Останнім часом у США набирає обертів рух за здорове харчування, який очолила
перша леді країни Мішель Обама. Вона заохочує школярів займатися спортом і споживати більше овочів та фруктів, адже саме це сприяє підтримці здорового рівня
холестерину в організмі.

Холестерин – це різновид жиру. Він допомагає будувати клітини та підтримувати їх роботу. Втім, є різні види холестерину. Наприклад ЛВП – ліпопротеїни високої щільності чи «хороший холестерин» - допомагають роботі серця у той час як ЛНП – ліпопротеїни низької щільності навпаки шкодять і спричиняє серцеві захворювання.

Експерти рекомендують мінімізувати споживання їжі, яка містить тваринний жир чи такий, що гусне при кімнатній температурі. Саме такий жир є джерелом поганого холестерину. Відомо, що певна їжа допомагає зменшити його рівень в організмі.

«Такі овочі як, наприклад, окра, баклажан, виводять холестерин з організму», – перераховує лікар з Торонто Дейвід Дженкінс.

Терапевт Дейвид Дженкінс вирішив науково підвередити позитивний вплив такої їжі. В його експерименті взяло участь 350 людей з високим рівнем холестерину, які потребували ліки для його пониження. Одна група дотримувалась дієти, до якої входили продукти, що виводять шкідливий холестерин. Поміж іншого яблука, виноград, ягоди, певні види зернових, овочі, горіхи, оливкова олію, продукти з бобів та сої.

Через шість місяців після початку експерименту, дослідники порівняли результати. Ті, хто дотримувався звичайної дієти, зменшили рівень шкідливого холестерину на 3 відсотки. А от у тих, чия дієта містила корисну їжу, рівень упав на 13-14 відсотків. Доктор Дженкінс говорить, що результати мали б заохотити людей змінити свої звички.

«Вони можуть власними силами зменшити рівень холестерину, якщо суворо дотримуватимуться дієти», – стверджує терапевт.

Дослідники кажуть, що ще одним позитивним фактором цієї дієти є те, що учасники дослідження завдяки їй знизили свій кров’яний тиск.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG