Спеціальні потреби

Війна валют – нова загроза у подоланні економічної кризи


У час коли глобальна економіка почала виходити з глибокої кризи, експерти заговорили про нову небезпеку – війну валют. Країни, які штучно занижують вартість своєї грошової одиниці, опиняються в кращих умовах для виходу з кризи. Це створює дисбаланс на ринку і, на думку економістів, потребує втручання урядів країн світу.

Дії урядів різних країн, які намагаються вивести власну економіку з кризи, але при цьому не координують свої плани з іншими країнами – призводять до тертя на міжнародній арені. На минулому тижні. Міністри фінансів країн, що розвиваються, на зустрічі у Вашингтоні не змогли узгодити спільний план дій.

Для прикладу США, звинувачують Китай у штучному заниженні юаня. Це, на думку американців, призвело до колосального торгівельного дисбалансу між двома країнами. Нещодавно Пекін пообіцяв припинити таку практику, але попередив, що це буде зроблено поступово, аби не нанести шкоди власній економіці, яка має суттєвий вплив на ринки світу.

Прем’єр-міністр Китаю зазначив, що коливання обмінного курсу юаня до долара, призведе до нестабільності у бізнесі та на ринку праці. І якщо Китай матиме соціальні та економічні проблеми, це буде катастрофою для всього світу.

Між тим, Бразилія та Японія погрожують занизити свою валюту, аби збільшити свою конкурентоздатність на світовому ринку. Усе це загрожує черговим ударом по економіці інших країн. Тож війна валют буде одним з провідних питань під час саміту країн Великої двадцятки у Південній Кореї у листопаді.

Експерти кажуть, що це не проблема, яку може вирішити якась міжнародна організація, як то МВФ. Ця проблема повинна бути вирішена главами держав та їх міністрами фінансів. Рішення у цій справі матиме значний вплив на економіки багатьох країн світу.

Війна валют, за словами економістів, може мати серйозний негативний вплив на міжнародну торгівлю. Країни, які не занижуватимуть свою грошову одиницю, будуть вимушені накладати додаткове мито або ж взагалі забороняти дешеві імпортні товари з країн, які штучно утримують вартість своєї валюти. Таким чином постраждає торгівля, а значить забуксує вихід з глобальної економічної кризи.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG