Спеціальні потреби

Китай відкидає критику з боку ООН щодо протестів тибетців


Китай різко зареагував на критику з боку ООН того, як пекінські органи влади ведуть справи в населених тибетцями районах країни, де є часті випадки самоспалення та інші форми протестів.

Представник Міністерства закордонних справ КНР Хон Лей заявив у понеділок, що до самоспалення заохочує духовний лідер тибетців на вигнанні Далай-лама і що такі форми протесту використовуються для заохочення людей до участі в «сепаратистській діяльності». Гон Лей заявив, що використання людей для політичних цілей – «безсовісне».

Далай-лама твердить, що він проти всіх форм насильства.

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай закликала китайські органи влади краще реагувати на скарги тибетців і дозволити незалежним спостерігачам відвідати район.

Багато тибетців звинувачують Пекін у переслідуванні їх релігії та в політиці придушення тибетської культури. До історично тибетських районів переселють дедалі більшу кількість етнічних китайців. Від березня минулого року десятки тибетців підпалили себе і закликають до повернення Далай-лами. Тибетський уряд перебуває на вигнанні в індійському місті Дарамсала.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG