Спеціальні потреби

Китай відкидає критику з боку ООН щодо протестів тибетців


Китай різко зареагував на критику з боку ООН того, як пекінські органи влади ведуть справи в населених тибетцями районах країни, де є часті випадки самоспалення та інші форми протестів.

Представник Міністерства закордонних справ КНР Хон Лей заявив у понеділок, що до самоспалення заохочує духовний лідер тибетців на вигнанні Далай-лама і що такі форми протесту використовуються для заохочення людей до участі в «сепаратистській діяльності». Гон Лей заявив, що використання людей для політичних цілей – «безсовісне».

Далай-лама твердить, що він проти всіх форм насильства.

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай закликала китайські органи влади краще реагувати на скарги тибетців і дозволити незалежним спостерігачам відвідати район.

Багато тибетців звинувачують Пекін у переслідуванні їх релігії та в політиці придушення тибетської культури. До історично тибетських районів переселють дедалі більшу кількість етнічних китайців. Від березня минулого року десятки тибетців підпалили себе і закликають до повернення Далай-лами. Тибетський уряд перебуває на вигнанні в індійському місті Дарамсала.

Відео - найголовніше

США наклали на Росію понад півтисячі нових санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00
XS
SM
MD
LG