Спеціальні потреби

Опитування: більшість китайських бізнесменів неохоче співпрацюють з Японією


Недавно проведене опитування представників китайських ділових кіл вказує на те, що більшість із них має проблеми у веденні ділових справ з японськими компаніями з приводу погіршення китайсько-японських відносин.

Опитування, результати якого оприлюдненого в середу, було проведено в трьох країнах – Китаї, Японії Південній Кореї.

Приблизно 60% керівників китайських ділових кіл заявили, що вони не можуть настільки відокремити бізнес від політики, щоб співпрацювати з японськими компаніями.

Приблизно подібна кількість південнокорейських лідерів ділових кіл заявили, що вони також намагаються уникати мати справу з японськими бізнесами з приводу дипломатичних суперечок.

Проте японські бізнесмени були більшими оптимістами. Вісімдесят відсотків із них сказали, що вони мають ділові відносини з компаніями із двох згаданих країн.

Багато людей у Китаї і Південній Кореї і досі роздратовані на Японію з приводу окремих територіальних суперечок і того, що вони вважають байдужістю щодо свого імперіалістичного минулого.

Опитування було проведено перед тим, як прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе минулого місяця відвідав святиню Сінто, яка вшановує 2.5 мільйона японських жертв війни, включно з 14 особами, засудженими за злочини під час Другої світової війни.

Китай і Південна Корея, які були серед головних жертв японської імперіалістичної агресії, вважають такі відвідини до святині Ясукуні доказом, що вона не розкаялася за свої злочини.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG