Спеціальні потреби

В американських аптеках з’явились ліки проти раку легень


У боротьбі з раком досягнуто нового прориву. В американських аптеках з’явилися ліки, які можуть допомогти подолати один із найбільш смертельних форм раку – рак легенів. Медикамент «Ксалкорі», вживання якого було схвалено минулої п’ятниці Адміністрацією з контролю за продуктами харчування та ліками, є досить дорогим, допомагає всього 4% страждаючих на рак легенів та має незначні побічні ефекти. Втім, для деяких хворих – це останній шанс на одужання.

Дивлячись на Тіну Міранду, важко повірити, що лише минулого лютого лікарі прогнозували, що вона проживе лише кілька тижнів. У Тіни – рак легенів четвертого ступеня. Тіна ніколи не палила. Разом із чоловіком вони мала власну винарню та ростили двох синів. Але тоді, на початку року, вона ледве могла встати з ліжка.

«Я просила моїх синів гратися біля мене, щоб я могла хоч трохи побути поруч з ними. Я просто нічого не могла робити», – пригадує Тіна Міранда.

Лікарі не давали їй жодного шансу, але її чоловік таки знайшов надію – в Інтернеті. Він дізнався, що пацієнти, ракові пухлини яких мають мутацію гена АЛК, можуть взяти участь у випробовуванні нових ліків. Лише від 3% до 5% хворих на рак легенів мають цю мутацію.

«Мене протестували і виявили цю мутацію. Це було ніби виграти лотерею», – розповідає Тіна.

Мутація в гені АЛК спричиняє ракові клітини активно розмножуватися. Нові ліки «Ксалкорі» чіпляють активну речовину до протеїну цього гена і зупиняють цей процес. Коли ліки починають діяти, вони діють дуже швидко.

«Минуло кілька годин, можливо доба, а я вже почала почуватися краще. Сьогодні я вже не приймаю знеболювальні. Я маю більше енергії, ніж коли-небудь мала за останні три роки, і це просто чудово», – каже пацієнтка.

І її пухлина продовжує зменшуватися. Лікарі кажуть, що 90% пацієнтів мають певну реакцію на ліки і 60 % мають значну реакцію.

У США на рак легенів хворіє понад 200 тисяч людей. Лише 1% пацієнтів, хворих на рак четвертого ступеня, навіть за найкращого лікування, може продовжити життя на 5 років. І хоча зараз рано говорити наскільки нові ліки зможуть продовжити життя Тіни і чи зможуть повністю вилікувати її від раку, сама Тіна каже, що почувається ніби знову повернулася до життя.

Медики та експерти говорять, що нові ліки є провісником медицини майбутнього – так званого персоналізованого лікування, коли пацієнту виписуються ліки, які беруть до уваги особливості його генетичного коду.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG