Спеціальні потреби

Традиції буддизму в Америці посилюються


Традиції буддизму в Америці посилюються
Традиції буддизму в Америці посилюються

Духовний лідер Далай-Лама перебуває з одинадцятиденним візитом у Вашингтоні. Тут же Далай-Лама відзначив своє День народження -- 6 липня йому виповнилося 76. Далай-Лама провів в американській столиці кілька зустрічей з високопосадовцями. Зокрема він бачився з чинним та колишнім спікерами Палати Представників Джоном Бейнером і Ненсі Пелосі, що викликало гостру критику з боку Пекіну. Такі візити вже стали щорічним ритуалом духовного лідера та, за словами громади, посилює буддійські традиції у США.

До першого п’ятиденного усамітнення хлопців за буддійською традицією починають готувати віком від п’яти до чотирнадцяти років. Під час цього ритуалу вони знайомляться з основами Буддизму, а крім того вперше пізнають на власному досвіді життя монаха. Прихожани цього храму Хсі Лай в Лос-Анджелесі - переважно американці китайського походження, втім дітей вчать англійською мовою.
Народжений у Гонконгу директор по зв’язках з громадськістю Мао Хсі пояснює, що буддизм в Америці розділений за етнічним принципом.

«Є китайський буддизм, тибетський буддизм, японський буддизм. А сьогодні з’явився і американський буддизм», – каже директор по зв’язкам з громадськістю храму Мао Хсі.

Народжений вже в Америці наставник Міжнародного Центру медитації у Лос-Анджелесі Кусала Бікшу каже, що буддизм в Америці має довгу історію.

«Сьогодні він має вже глибокі корені на американській землі. Багато таких, як я, народжених вже тут, приходять до нашого храму сповідати буддизм. Є і такі, хто стають монахами та монахинями і промовляють слово буддизму до громади», – говорить Кусала Бікшу.

Один з найбільш відомих у світі буддистів Далай-Лама користується великою повагою серед американців. У нього багато послідовників, серед як пересічні люди, так і знаменитості. Головний принцип, якій він сповідує – милосердя – промовляє до багатьох.

Тибетські буддійські установи розташовані по всій країні. Цей центр поряд з містом Реддінґ у Північній Каліфорнії вчить медитації. Кусала Бікшу каже, що його центр об’єднує кілька шкіл буддизму. Сам Кусала вчився медитації у наставника з Шрі-Ланки та був посвячений за в’єтнамською традицією. Центр був заснований в’єтнамським монахом і розташований у корейському районі міста.

Кусала наголошує, що буддизм багатий на вчення зірних шкіл. Тут у Храмі Хсі Лай, попри різноманіття напрямків, головне – повага до традиції, бажання адаптувати її до американського середовища та пошук гармонії між людьми різних віросповідань.

«Всі на землі мають зв'язок між собою. Таким чином ми пов’язані із планетою. Тому ми повинні прагнути гармонії. Всі разом ми повинні працювати заради гармонія та миру», – говорить Кусала Бікшу.

Буддисти кажуть, що мостиком, який об’єднує різні напрямки буддизму в Америці – є народжені вже тут діти. Адже вони поєднують в собі віру у продовження традиції їх предків на американській землі.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG