Спеціальні потреби

Британські ліберальні демократи ведуть переговори з консерваторами про коаліційний уряд


У Великобританії, після парламентських виборів у четвер, на яких жодна з партій не отримала абсолютної більшості, Ліберально-демократична партія веде попередні розмови з Консервативною партією про поділ владою.

Лідер ліберальних демократів Нік Клеґґ мав розмови з представниками своєї партії про можливу коаліцію з консерваторами, що усунуло б від влади лейбористський уряд прем’єр-міністра Ґордона Брауна.

Представники обох партій уже розпочали розмови і планують мати їх більше у найближчих днях.

Хоча консерватори здобули найбільше мандатів у Палаті громад, в якій 650 місць, їм не вистачає 20 законодавців, щоб могти сформувати уряд. Лідер партії Дейвид Камерон заявив, що він звертається з «великою, відкритою і всеохоплюючою пропозицією» про створення коаліції з ліберальними демократами Клеґґа, які здобули 57 місць у парламенті.

Браун сказав репортерам, що надзвичайно важливо, щоб майбутній уряд у Лондоні був стабільним, і що Камерон і Клеґґ мають стільки часу, скільки їм потрібно. Очолена ним Лейбористська партії зазнала чималої поразки, здобуваючи лише 258 місць у Палаті громад.

У п’ятницю курс британської валюти впав до найнижчого за тринадцять місяців рівня. Інвестори занепокоєні тим, що результати парламентських виборів відстрочать заходи в справі дефіциту Великобританії, який сягає 236 мільярдів доларів.

Ґордон Браун, який керував урядом Великобританії від 1997 року, залишиться прем’єр-міністром до часу сформування правлячої коаліції.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG