Спеціальні потреби

ЄС запропонує британцям можливість залишатися його громадянами на індивідуальній основі


Перемовники ЄС запропонують британському народу можливість на індивідуальній основі обирати, чи бажають вони залишитися громадянами Європейського Союзу. Така пропозиція буде на порядку денному переговорів про Brexit, повідомляє британське видання Independent із посиланням на головного перемовника Європарламенту.

План, який спочатку розглядався як довготермінова мета Європейського парламенту, тепер швидко готується для розгляду на переговорах Ґаєм Вергофстадтом, на якого покладено завдання швидко укласти угоду після Brexit, інформує видання.

Вергофстадт сказав, що «дуже важлива» пропозиція «захопила уяву і надію» багатьох людей у Британії, які хотіли б зберегти свої права як громадян ЄС, і буде в його мандаті переговорів.

За цим планом, британцям пропонуватиметься індивідуальне «партнерське громадянство» (“associate citizenship”), яке дозволятиме їм зберегти свободу пересування, щоб жити і працювати на всій території ЄС, а також голосувати на виборах до Європарламенту, пише Independent.

Пропозиція потенційно може допомогти британцям, які живуть і працюють за кордоном, обійти тривожні події, спричинені голосуванням за вихід з ЄС. Вона також дасть більший вибір місць проживання молодим людям, що шукають можливості виїхати з усе більш ізольованої Великобританії.

Залежно від підходу, прийнятого перемовниками ЄС, ідея, ймовірно, буде предметом схвалення британського уряду.

Дивіться також: Підтримка НАТО для України залишатиметься непохитною - Столтенберґ

Підтримка НАТО для України залишатиметься непохитною - Столтенберґ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG