Спеціальні потреби

Віктор Бут відкидає звинувачення у торгівлі зброєю


Віктор Бут
Віктор Бут

Росіянин Віктор Бут, якого підозрюють у торгівлі зброєю, у середу у федеральному суді Нью-Йорка відкинув всі звинувачення, серед яких – спроба постачання зброї колумбійській терористичній організації «Революційні збройні сили Колумбії» (ФАРК), що намагалась організувати вбивства американських громадян. На основі його біографії у Голлівуді було знято фільм «Збройний Барон», в якому роль Бута виконав популярний актор Ніколас Кейдж.

Адвокат Бута надала суду заяву свого клієнта про невизнання вини. Водночас прокурор Пріт Бхарара представив акт звинувачення проти Бута на 19 сторінках. Документ стверджує, що Бут створив флотилію вантажних літаків, щоб постачати зброю до Африки, Південної Америки та на Близький Схід. Прокурор заявляє, що колишній партнер Бута, Андрій Смулян визнав себе винним за аналогічними звинуваченнями і вказав на Бута як свого спільника:

«Бут та Смулян хотіли заробити мільйони на оборудці із ФАРК. Відтак, вони спробували озброїти це угруповання, яке веде терористичну діяльність проти Сполучених Штатів».

У вівторок Бута доставили до Нью-Йорка приватним літаком із Таїланду, де його заарештували ще в березні 2008-го року під час спецоперації американського уряду. Протягом кількох років Бут уникав санкцій Сполучених Штатів та ООН. Сам звинувачений заявляє, що був чесним бізнесменом.

Росія підтримує свого громадянина і безуспішно судилась із Сполученими Штатами, намагаючись добитися його звільнення. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров наголосив, що Бута не було визнано винним:

«Я вважаю це проявом безпрецедентного політичного тиску на суд та уряд Таїланду. Вся ця історія – приклад жахливого беззаконня. Ми, як держава, будемо продовжувати надавати усю необхідну допомогу Віктору Буту, як громадянину Росії».

Прокурор Пріт Бхарара відмовився коментувати позицію Росії, але зауважив, що американська прокуратура продовжить захищати інтереси Сполучених Штатів всюди, де для США виникає загроза:

«Ніхто не є поза законом. Хай ніхто не сумнівається, що правосуддя діє по всьому світі, і хай не думає, що зможе безкарно намагатись вбивати американських громадян».

У разі визнання вини, Віктору Буту загрожує від 25 років до довічного ув’язнення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG