Спеціальні потреби

Спалах пташиного грипу в Європі


У Нідерландах знищують 150 тисяч курей, намагаючись стримати спалах патшиного грипу. Це найбільший спалах штаму грипу H5N8 в Європі після того, як його було виявлено на фермі в Німеччині раніше цього місяця.

Речник Міністерства економіки Нідерландів сказав у неділю, що штам «високопатогенний» для птахів, і уряд оголосив 72-годнну заборону на перевезення птиці, яєць і посліду.

Речник Європейської комісії Рікардо Кардосо сказав агенції Reuters, що Комісія, найімовірніше, ухвалить у понеділок «невідкладні тимчасові захисні заходи», зокрема про заборону продажу м’яса птиці та яєць.

Тим часом у Британії заявили, що випадок захворювання на пташиний грип на качиній фермі в Йоркширі підвердився, і птахів там також убивають, щоб запобігти поширенню хвороби. Штам визначено не було, але офіційні джерела повідомляють, що ризик для людей чи мереж харчових закладів невеликий.

Віруси пташиного грипу зазвичай вражають птахів, а не людей, однак кілька типів, наприклад штам H5N1, спричинили гострі респіраторні захворювання серед людей. За даними ВООЗ, від штаму H5N1 померли близько 400 осіб за минулі 10 років, а від виявленого торік штаму H7N9 – 175 осіб.

Більшість тих, хто заразився, тісно контактували із зараженим м’ясом птиці або предметами, зараженими їхнім послідом.

Тимчасом у Єгипті від пташиного грипу померла цього року вже друга особа.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG