Спеціальні потреби

"Розпусна медицина" : батьки розгледіли у щепленнях заохочення дітей до сексу


У щепленнях побачили заохочення дітей до сексу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

У щепленнях побачили заохочення дітей до сексу

Третина випадків раку горла спричиняє вірус папіломи людини, до такого висновку прийшли науковці Оксфордського університету. Цей вірус настільки поширений, що виникає в організмі майже кожної людини, яка вступає у статеві стосунки. В абсолютній більшості випадків імунна система непомітно для людини витісняє вірус. Однак, кілька, із понад ста штамів несуть загрозу різних видів раку.

У Сполучених Штатах уже декілька років уряд наполегливо радить вакцинацію дівчат, а відтепер і хлопців від вірусу папіломи. Щеплення від сексуальної хвороби викликає моральні застереження у певної категорії батьків. Але останні дослідження доводять ефективність вакцини.

Кеяні Бйорнсон 17 років. Щеплення проти вірусу папіломи людини їй зробили в 11 років. Коли вакцина вперше з’явилася на ринку, щеплення рекламували як запобіжний засіб проти раку шийки матки – одного з найпоширеніших у світі видів раку серед жінок. Утім вакцина також ефективна при лікуванні гострокінцевих кондилом та раку ротової порожнини.

Щеплення це дуже дороге, а тому доступне не кожній дитині. У Сполучених Штатах рекомендації щодо вакцинації викликали ще й запеклі дебати. Дехто з батьків вважає, що дітей таким чином заохочують до активного статевого життя. Медики, між тим, радять робити щеплення ще до того, як підліток вступає у сексуальні стосунки.

Пояснює дослідник Саймон Добсон:

«Захист від вірусу папіломи необхідно мати у перші роки дорослого життя, коли є найбільша вірогідність зараження статевим шляхом».

Лише третині дітей у Сполучених Штатах роблять щеплення від вірусу папіломи, але навіть при такій низькій статистиці випадки зараження скоротилися вдвічі серед дівчат-підлітків.

У Сполучених Штатах рекомендації щодо вакцинації викликали ще й запеклі дебати. Дехто з батьків вважає, що дітей таким чином заохочують до активного статевого життя.
Майже 79 відсотків американців, в основному це підлітки та молодь, страждають на вірус папіломи. У багатьох людей вірус протікає непомітно. Однак у багатьох викликає серйозні наслідки. За даними Центру з контролю і запобігання хворобам, щороку вірус спричиняє захворювання на рак у дев’ятнадцяти тисяч жінок і восьми тисяч чоловіків. У чоловіків він найчастіше викликає рак порожнини рота.

Вакцина проти вірусу вводиться як серія з трьох ін’єкцій з інтервалом у три місяці після кожної дози.

Дослідження канадських учених виявили, що коли дітям робити вакцинацію у віці від дев’яти до тринадцяти років, то дві ін’єкції дають такий же захист від вірусу, як і три у віці від шістнадцяти до двадцяти шести. Професор Добсон очолював дослідження, в якому порівнювався рівень антитіл у крові дівчат і молодих жінок з цих двох вікових категорій.

Професор Саймон Добсон каже:

«Двох доз вистачає для дівчаток, однак ми не знаємо, чи цього буде досить, коли вони подорослішають і будуть у віці, коли у них збільшиться вірогідність заразитися вірусом папіломи».

Науковці планують продовжити дослідження і подивитися, чи дівчаткам необхідно згодом робити ще одну ін’єкцію. Наразі американські медики радять батькам не зволікати і зробити щеплення дітям ще у шкільному віці.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG