Спеціальні потреби

Олександр Лукашенко став знову президентом


Президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко.

На виборах у Білорусі Олександр Лукашенко переміг в четвертий раз і залишиться президентом на наступних 5 років. Вибори в неділю були пройняті насильствами. Міліція розганяла демонстрантів і заарештувала кандидатів від опозиції.

Оприлюднені вранці у понеділок Виборчою комісією цифри вказують на те, що за Лукашенка проголосувало майже 80 відсотків виборців. Натомість опозиція заявляє, що перемога Лукашенка фальсифікована.

Зразу ж після закриття виборчих пунктів білоруські спеціалізовані загони міліції розігнали кийками велелюдний натовп учасників протесту у центрі Мінська.

Десятки тисяч людей кинули виклик президенту Лукашенку, який пообіцяв раніше, що протестів не буде, і заповнили головну площу столиці.

Розлючені демонстранти повибивали вікна і двері в урядового будинку, де знаходиться Центрвиборчком, і намагались взяти його штурмом. Міліцейські підрозділи розігнали демонстрантів кийками.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG