Спеціальні потреби

Біг босоніж: корисно, чи навпаки?


Біг – один з найулюбленіших способів американців підтримувати фізичну форму. Останнім часом, все більше людей починають бігати босоніж. Прихильники такого бігу стверджують, що біг без взуття допомагає уникнути проблем суглобів, які часто спіткають бігунів.

«Взуття дозволяє нам бігати, не думаючи про форму. Сила удару ноги об землю збільшується, ми не згинаємо ногу у коліні, тож енергія від удару спрямовується прямо в коліно та стегна».
Кен Боб Сакстон
У Каліфорнії погода дозволяє бігати босоніж протягом року. Президент Товариства босоногих бігунів Лос-Анжелеса – Кен Боб Сакстон – переконаний, що біль у суглобах бігунів спричиняє взуття, в якому вони замаються спортом:

«Взуття дозволяє нам бігати, не думаючи про форму. Сила удару ноги об землю збільшується, ми не згинаємо ногу у коліні, тож енергія від удару спрямовується прямо в коліно та стегна».

Незважаючи на розвиток технологій виробництва взуття, кількість травм, пов’язаних з бігом не зменшується.

«Я вважаю, що ми занадто покладаємося на технології, на різні допоміжні засоби, коли насправді, важливо те, як ви бігаєте», – каже професор Гарвардського університету Деніел Ліберман.

Професор Ліберман досліджував людей, які бігають у взутті і босоніж. Останні, каже він, бігають з меншим ризиком для організму:

«Вони, як правило, мають кращу осанку, роблять коротші кроки, м’якше приземляються».

За словами професора, бігаючи у взутті, люди, як правило, приземляються на п’ятку, що наносить шкоди тілу.

Фізичний терапевт Роберт Форстер, працював з олімпійськими чемпіонами. Він дотримується думки, що біг босоніж створює зайвий ризик отримання травми:

«Я вважаю це не потрібним віянням моди. Якщо нога не захищена, виникає вірогідність отримання травми, яку можна уникнути».

Роберт вже працював з босоногими бігунами:

«Тиск на подушечку стопи, і особливо на великий палець може нанести шкоди маленьким кісточкам, що може буде дуже серйозною проблемою».

Однак, професор Ліберман наполягає на перевагах бігу босоніж, щоправда радить починати поступово, аби уникнути травм. На погляд науковця, з часом босоногий бігун починає бігати так, як повинен відповідно до структури людського тіла.
XS
SM
MD
LG