Спеціальні потреби

У США смс-ки залучили до боротьби з дитячою смертністю


У США рівень смертності серед новонароджених є вищим, ніж в багатьох інших країнах. Одним із заходів, започаткованих адміністрацією президента Обами з метою протидіяти статистиці, є новаторська технологічна програма «ТекстДляНемовля» – «Text4Baby».

Як і більшість сучасної молоді, Лоріел Джонс часто користується текстовими послугами мобільних телефонів.

Оскільки Лоріел має чотирьохмісячного сина, вона отримує безкоштовні поради від «Text4Baby» - програми, започаткованої адміністрацією Обами в партнерстві з технологічною фірмою Воксіва та ще більш як ста компаніями і організаціями.

Текстові повідомлення містять різноманітні поради – від того, як обладнати дитячу кімнату, до нагадування про дату чергового щеплення.

Пол Меєр – голова фірми Воксіва, яка займається розсилкою повідомлень, каже, що, враховуючи поточну вагітність дружини, з першоджерел знає, як важливо вчасно отримати корисну інформацію:

«Ми висилаємо повідомлення, прив’язуючи їх до планованого дня пологів, тож інформація, отримана на - скажімо - тридцять четвертому тижні вагітності пов’язана саме з тридцять четвертим тижнем. Саме це можливо робити з текстовими повідомленнями – і неможливо, користуючись Інтернетом чи книжками».

У США щороку більш як півмільйона немовлят народжуються недоношеними, не дотягнувши до тридцять сьомого тижня вагітності. Ці діти часто бувають хворобливими.

Керівник технологічної служби в адміністрації президента Обами Аніш Чопра говорить, що технологія, можливо, допоможе в здоланні цієї проблеми:

«Остатночною метою є знизити рівень смертності новонароджених шляхом поліпшення їх здоров’я в період вагітності їх матерів. З технологічної точки зору ми намагаємось з’ясувати, чи це вірний шлях донесення інформації».

«83 відсотки дорослого населення США мають мобільні телефони і регулярно користуються ними, тоді як в Інтернеті американці в середньому витрачають менше двох годин на день. Послуги «Текст-фор-бейбі» повністю задовольняють молоду матір Лоріел Джонс:

«Хотілося б, щоби ці послуги тривали і після того, як синові виповниться рік, але думаю, що вони розраховані лише на перший рік життя дитини».

Поради щодо здоров’я за посередництвом мобільного зв’язку добре працюють в інших країнах, і є надія, що і в США вони будуть успішними. Тут за перші кілька тижнів функціонування на послуги «Текст-фор-бейбі» підписалось більше двадцяти тисяч американок.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG