Спеціальні потреби

Азаров домовився з Путіним про перегляд цін на газ


Під кінець свого одноденного візиту до Москви прем’єр-міністр Микола Азаров мав зустріч зі своїм російським колегою Володимиром Путіним. Напередодні Азаров не приховував, він домагатиметься перегляду ціни на газ для України.

По завершенню, Путін підтвердив, перегляд можливий, але «Буде правильно, якщо ми будемо розглядати наші відносини в комплексі. Зараз ми ці переговори будемо проводити, і до чого ми дійдемо, будемо говорити пізніше», – сказав Путін.

Дотримання домовленостей «дозволить забезпечити стабільну, безперебійну роботу всієї газотранспортної системи. У тому числі транзит до Європи та постачання газом споживачів в Україні», – додав він.

І заради цього Росія досі не втратила інтересу до газотранспортного консорціуму і навіть готова вкласти в нього певні кошти. Однак, до цього нині не готова українська сторона. Принаймні так сказав Микола Азаров. За його словами, напередодні візиту в українській пресі з'явилася думка, що він їде до Росії «здавати трубу в обмін на низькі ціни на газ».

Прем'єр України закликав Путіна бути свідком, що він таких пропозицій не робив. На що Путін зазначив: «Але інші пропозиції робив». Які саме це пропозиції обидва прем’єри не уточнювали.

Натомість загалом говорили про симпатії один до одного та намір працювати в усіх сферах економіки.

«Останнім часом у нас – як внаслідок світової економічної кризи, фінансової, так, мабуть, і внаслідок складних політичних процесів в Україні – знизився товарообіг, причому значно, але є всі шанси повернутися на колишні позиції, і більш того – підвищити цю планку», – сказав Путін. Він зазначив, що йдеться про енергетику, промисловість, авіабудування, космічну галузь, співпрацю в «ГЛОНАС».

Азаров пропонує Путіну взагалі забути про те, що було в двосторонніх стосунках в останні 5 років. «Вже немає того курсу, який би робив можливим недружні кроки української влади до російських компаній» – заявив він.

Прем’єри вже домовилися про наступну зустріч, яка найімовірніше матиме на меті фіксацію нових україно-російських газових угод.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG