Спеціальні потреби

Президент України прийняв відставку уряду


Президент України Віктор Янукович прийняв відставку керівника уряду Миколи Азарова. Як повідомляє прес-служба глави держави, підставою для звільнення прем’єр-міністра стала його особиста заява. «У зв’язку з обранням мене народним депутатом України, відповідно до частини другої статті 115 Конституції України, статті 15 Закону «Про Кабінет Міністрів України», заявляю про свою відставку», – цитує заяву Миколи Азарова офіційне Інтернет-представництво президента.

Разом із очільником, за Конституцією, у відставку відправлений і весь склад Кабінету міністрів. Водночас усі урядовці продовжать виконувати свої обов’язки до формування нового уряду. В адміністрації президента нагадують, що нового керівника Кабміну президент призначає за згодою більш ніж половини від конституційного складу парламенту. Верховна рада має розглянути кандидатуру на посаду прем’єр-міністра протягом п’яти днів після подання глави держави.

Віктор Янукович поки що не повідомив, чи знову пропонуватиме очолити уряд Миколі Азарову, чи запропонує нового кандидата. Найчастіше ймовірним наступником нинішнього прем’єр-міністра оглядачі називають керівника НБУ Сергія Арбузова. Нинішній голова уряду може перейти на роботу до Верховної ради, депутатом якої обраний за списком Партії регіонів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG