Спеціальні потреби

Молодим українцям розкажуть про ВІЛ/СНІД за допомогою Інтернету


Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) повідомляє у глобальному звіті за 2012 рік, що кількість нових випадків інфекцій у світі зменшується. Втім, прогрес здебільшого торкнувся африканських країн, коли Україна досі в лідерах серед Європи за рівнем розповсюдження ВІЛ-інфекції. Оскільки у групі ризику перш за все молодь – боротися за її увагу вирішили відповідними методами.

«Найбільш уразлива група – молодь і підлітки. Вони схильні до того, щоб вести ризикований спосіб життя – вживання наркотиків, рання статева активність. Так як 84% молоді використовують Інтернет, як основне джерело інформації, ми вирішили запровадити відповідний проект по попередженню темпів розвитку ВІЛ/СНІДу в Україні», повідомила представниця Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Есан.

Для цього були створено 36 коротких програм у форматі відео-блогу. У цьому блозі два студенти факультету журналістики досліджують проблему ВІЛ/СНІДу в Україні, спілкуючись як із спеціалістами, лікарями, так і звичайними людьми на вулиці.

«Коли ми починали робити проект, ми не очікували такого низького рівня обізнаності про СНІД», – розказує креативний продюсер проекту Ірина Обухівська, – «Багато хто на вулиці казав нам такі нісенітниці. Начебто ВІЛ – це СНІД українською, що СНІДу взагалі не існує, що СНІДом хворіють ті, хто вживає мало вітамінів тощо».

Молодь не тільки дізнається, що ж таке СНІД, але й отримає відповіді на питання: як не перебувати у групі ризику, чому треба бути толерантним до людей, інфікованих вірусом тощо. Відео можна переглядати в соціальних мережах, в YouTube, на офіційному сайті представництва Фонду народонаселення ООН в Україні.
Саме низька поінформованість української молоді є однією із причин швидкого зростання кількості ВІЛ-інфікованих в Україні, вважають у Фонді народонаселення ООН в Україні. За інформацією Фонду, лише 44,8% дівчат та 42,8% хлопців у віці 15-24 років мають правильні всебічні знання про ВІЛ/СНІД.

«Звичайно, наступним кроком стане тиражування даної серії програм на диски та розповсюдження серед організацій, які працюють з молоддю, та серед тих, хто зацікавиться цією інформацію», – повідомив радник із програмних питань Фонду народонаселення ООН в Україні Андрій Поштарук.

Саме низька поінформованість української молоді є однією із причин швидкого зростання кількості ВІЛ-інфікованих в Україні, вважають у Фонді народонаселення ООН в Україні. За інформацією Фонду, лише 44,8% дівчат та 42,8% хлопців у віці 15-24 років мають правильні всебічні знання про ВІЛ/СНІД.

Іншим джерелом інформації для молодих українців вже протягом певного часу є так звані «Клініки, дружні до молоді», які покликані консультувати щодо профілактики ВІЛ-інфекцій та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Наразі в Україні існує понад 104 такі установи, а в найближчі роки Міністерство охорони здоров’я разом із агенціями ООН планують поширювати такі послуги і в сільській місцевості. Про це повідомила заступник генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» Лідія Романенко.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG