Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко вдруге відзначає день народження в ув’язненні


Колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вдруге зустрічає день народження за ґратами. Лідерка опозиції зустріла п’ятдесят другий день народження на Харківщині, де відбуває семирічний термін позбавлення волі як покарання за перевищення повноважень під час укладення газових контрактів.

Декілька сот прихильників опозиційних сил зібралися біля харківської лікарні, де нині перебуває Тимошенко. Лідери партія «Батьківщина» Арсеній Яценюк і Олександр Турчинов прилетіли до Харкова, щоб особисто привітати із святом екс-прем’єра. За словами Яценюка, йому та Олександру Турчинову вдалося поспілкуватися із Юлією Тимошенко по телефону. «Вона змогла додзвонитися Олександру Турчинову, і ми разом із ним привітали її з Днем народження особисто. Зараз ми хочемо, щоб вона не тільки почула, а й побачила, з-за ґрат свого вікна, з-за ґрат, які зробив президент Янукович, побачила, що тут вся Україна», – додав він.

У відповідь Тимошенко передала через своїх захисників листа з подякою за привітання та висловила намір продовжувати політичну боротьбу.

«Я не можу зараз вас побачити, я не можу прийняти з ваших рук море квітів, які ви мені подарували, мені навіть заборонили підходити до вікна та подавати вам будь-які сигнали… Але я знаю, що ви зі мною і в горі, і радості. Я знаю, що ви розумієте зміст і мету нашої спільної боротьби. Розумієте щирість та відданість мого служіння. Знаю, що ви думаєте і відчуваєте так само, як думаю і відчуваю я. Спорідненість, відкритість наших сердець є тією силою, яка вже змінює нашу країну на краще – це вже дає добру надію для більшості людей та примножує страх і марноту в рядах окупантів.

Водночас лідер партії УДАР Віталій Кличко надіслав Тимошленко листа, в якому пообціцяв докласти зусиль для її звільнення.
Засудження і ув’язнення Тимошенко, яке в Європейському Союзі та в Сполучених Штатах називають політично вмотивованим, залишається однією з головних перешкод на шляху євроінтеграції України.

«У Верховній Раді України та поза нею партія УДАР та інші опозиційні сили зроблять усе необхідне, аби домогтися звільнення політичних в’язнів. Тож сподіваюся, що невдовзі матиму нагоду привітати Вас на волі, у колі справжніх друзів», – йдеться у листі Кличка.

Водночас українська влада поки ще не дає будь-яких сигналів, що могли б свідчити про готовність звільнити лідера опозиції. Державна пенітенціарна служба України повідомила про надання Тимошенко у порядку вийнятку тривалого побачення із рідними. Три дні ув’язнена проведе із мамою та дочкою безпосередньо в палаті Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» у Харкові.

Засудження і ув’язнення Тимошенко, яке в Європейському Союзі та в Сполучених Штатах називають політично вмотивованим, залишається однією з головних перешкод на шляху євроінтеграції України. Лідери країн Євросоюзу обмежують свої контакти з президентом Януковичем, закидаючи йому запроваждення в країні вибіркового правосуддя для переслідування політичних опонентів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG