Спеціальні потреби

Андерс Аслунд вважає урядове регулювання цін небезпечним для економіки України


Андерс Аслунд
Андерс Аслунд

У Києві виділено перший мільйон гривень на утримання цін на хліб. Про це заявив чиновник міської адміністрації під час гарячої лінії з мешканцями столиці. За його словами, влада міста разом з урядом вдається до таких кроків, аби вберегти населення від коливань цін на світових ринках. Раніше цього тижня, реагуючи на стрімке подорожчання енергоносіїв у світі, український уряд вирішив встановити граничний розмір цін на пальне.

Ми поцікавились у американських економістів, чи виправдане втручання українських урядовців у ринкові механізми ціноутворення. Андерс Аслунд, експерт Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона у Вашингтоні, вважає, що це – небезпечна тенденція:

«Це звичайно дуже погано, що уряд вдається до регулювання цін. Проблемою України є те, що Нацбанк не провадить належної монетарної політики. Регулювання цін – це справа монетарної політики Нацбанку, а не урядового регулювання. Уряд застосовує старий радянський підхід, який базується на переконанні, що якщо не регулювати ціни – вони будуть безконтрольно рости. І крім того в Україні завжди є люди, які купують товари за встановленою державою ціною, а потім продають їх за ринковими цінами. Цей підхід не має нічого спільного із захистом суспільства чи бідних верств населення, це робиться лише в інтересах горстки корумпованих людей, які наживаються на своїй державі».

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG