У Києві виділено перший мільйон гривень на утримання цін на хліб. Про це заявив чиновник міської адміністрації під час гарячої лінії з мешканцями столиці. За його словами, влада міста разом з урядом вдається до таких кроків, аби вберегти населення від коливань цін на світових ринках. Раніше цього тижня, реагуючи на стрімке подорожчання енергоносіїв у світі, український уряд вирішив встановити граничний розмір цін на пальне.
Ми поцікавились у американських економістів, чи виправдане втручання українських урядовців у ринкові механізми ціноутворення. Андерс Аслунд, експерт Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона у Вашингтоні, вважає, що це – небезпечна тенденція:
«Це звичайно дуже погано, що уряд вдається до регулювання цін. Проблемою України є те, що Нацбанк не провадить належної монетарної політики. Регулювання цін – це справа монетарної політики Нацбанку, а не урядового регулювання. Уряд застосовує старий радянський підхід, який базується на переконанні, що якщо не регулювати ціни – вони будуть безконтрольно рости. І крім того в Україні завжди є люди, які купують товари за встановленою державою ціною, а потім продають їх за ринковими цінами. Цей підхід не має нічого спільного із захистом суспільства чи бідних верств населення, це робиться лише в інтересах горстки корумпованих людей, які наживаються на своїй державі».
Андерс Аслунд вважає урядове регулювання цін небезпечним для економіки України
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1