Спеціальні потреби

Кофі Аннан подав у відставку з посади посланника з питань Сирії


Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун повідомив у четвер, що спеціальний посланник ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан подав у відставку.

Після місяців човникової дипломатії, Аннан не зміг довести до пролому у 17-місячній кризі. Його заходи, включно з угодою про припинення вогню у квітні, не припинили збройного конфлікту між повстанцями та військами сирійського уряду.

Пан Гі Мун заявив, що він уже розпочав наради з головою Ліги арабських держав у справі призначення наступника Аннана, який продовжуватиме важливі миротворчі зусилля.

Він також висловив переконання, що ще більше кровопролиття не є відповіддю і що кожний день чинить будь-яке врегулювання важчим та принесе більше страждання і більшу небезпеку для регіону.

Кофі Аннан сказав, що непоступливість як з боку сирійського уряду, так і повстанців показує, що обидві сторони дедалі більшою мірою покладаються на насильство. Крім цього, відсутність одно згідності у Раді Безпеки ООН стала перешкодою для дипломатії і що будь-які заходи стали важчими. Як відомо, союзники Сирії Росія і Китай постійно блокували заходи Ради Безпеки, щоб накласти санкції на сирійський уряд. У четвер Росія заявила, що їй прикро з приводу відставки Кофі Аннана.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG