Спеціальні потреби

Міністр юстиції США заявив, що американські технологічні компанії "дозволили собі стати пішаками китайського впливу"


Генеральний прокурор США Вільям Барр у четвер виступив з критикою на адресу голлівудських компаній, включно з Walt Disney, а також технологічних гігантів Apple, Alphabet, Google і Microsoft, засудивши їх позицію щодо Китаю.

«Такі корпорації, як Google, Microsoft, Yahoo і Apple, виявляють надто велику готовність співпрацювати з (Комуністичною партією Китаю)», - сказав Барр. Він додав, що Голлівуд регулярно поступається тиску і піддає цензурі свої фільми, «щоб задобрити Комуністичну партію Китаю».

Комуністична партія Китаю мислить десятиліттями і століттями, в той час як ми схильні концентруватися на наступному квартальному звіті

Представники компаній і китайського посольства у Вашингтоні коментарів поки не дають. Apple від коментарів утрималася.

«Комуністична партія Китаю мислить десятиліттями і століттями, в той час як ми схильні концентруватися на наступному квартальному звіті, - зазначив Барр. -Великі американські технологічні компанії також дозволили собі стати пішаками китайського впливу».

Барр висловив думку, що смартфони iPhone від компанії Apple «не продавалися б (у Китаї), якби були надійно захищені від проникнення китайської влади». Він припустив, що американські технологічні компанії використовують «подвійний стандарт».

Барр нагадав, що після введення нового закону про національну безпеку в Гонконзі, Facebook, Google, Twitter і LinkedIn оголосила про припинення розгляду урядових запитів на отримання призначених для користувача даних.

«Діючи спільно, вони можуть стати гідним прикладом для інших американських компаній в опорі корумпованому і диктаторському правлінню Комуністичної партії Китаю», - сказав генпрокурор.

Дивіться також: Хочете полетіти кудись у час спалаху COVID-19?

Хочете полетіти кудись у час спалаху COVID-19? Зважте усі ризики. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

XS
SM
MD
LG