Спеціальні потреби

Їх випустили з Алеппо: жінки, діти покидають зруйноване місто


Машини швидкої допомоги і зелені урядові автобуси почали евакуацію поранених і інших цивільних осіб з останніх утримуваних бойовиками районів Алеппо в четвер після того, як спроби евакуації були зупинені днем раніше.

Довга лінія автобусів і машин швидкої допомоги прямувала з узятого в облогу східного Алеппо через контрольовану урядом територію і до іншої захопленої бойовиками частини провінції.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста і товариство Червоного Півмісяця повідомили, що перші евакуйовані дісталися безпечної зони в четвер вдень.

«Транспортні засоби Червоного Півмісяця, що перевозять поранених, прибули, і поранені будуть передані ... довколишнім лікарням для лікування», зазначив Ахмад аль-Дбіс, який очолює лікарів та інших добровольців, що беруть участь в евакуації.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 21 автобус і 19 машин швидкої допомоги були задіяні в евакуації.

«Ми бачили жінок і маленьких дітей на автобусах і деяких чоловіків. Вони не були заповнені. Все пройшло дуже гладко. Це було дуже спокійно», – повідомила інформаційному агентству Reuters Елізабет Гофф, представник ВООЗ у Сирії.

Посланець ООН з гуманітарних питань Ян Егеланд заявив журналістам, що сподівається побачити початок «останньої та успішної спроби» евакуації зі східної частини Алеппо, яку бійці опозиції захопили в 2012 році.

Він сказав, що операція включала медичну евакуацію поранених і хворих людей, інших незахищені категорії цивільного населення, а також бойовиків. Більшість із них була направлена для Ідлібу (місто в Сирії), в той час як інші мали можливість обрати Туреччину.

Операцію розпочали після того, як було досягнуто домовленості в середу ввечері, яка все ще залишалася нестабільною через те, що планова евакуація рано вранці в середу зазнала краху і припинити вогонь в Алеппо не вдалося.

Більше повідомлень про насильство надійшло в четвер вранці: активісти та місцеві медичні чиновники розповіли про те, що про-урядові сили відкрили вогонь по швидкій допомозі, яка намагалася покинути утримувані повстанцями території, поранивши щонайменше три людини.

Остаточний відхід бойовиків з Алеппо означатиме велику перемогу президента Сирії Башара аль-Асада. Його сили застосовували тиск з допомогою підтримуваної Росією військової кампанії, яка прискорилася в останні тижні, коли вони захоплювали все більше і більше територій від опозиції.

В результаті років боротьби й урядової облоги Алеппо більша частина міста перетворилася на руїни і стала сигналом тривоги для міжнародного співтовариства та груп допомоги, що турбуються про тисячі людей, які потребують їжі та медичної допомоги.

Дивіться також: Росія та Іран повинні переконати Башара аль-Асада поновити переговори про перемир’я в Алеппо

Росія та Іран повинні переконати Башара аль-Асада поновити переговори про перемир’я в Алеппо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

XS
SM
MD
LG