Спеціальні потреби

У Брюсселі досягли компромісу для розблокування Нідерландами Угоди про асоціацію, домовилися продовжити санкції щодо РФ


Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте в Брюсселі домовився з лідерами держав та урядів країн ЄС щодо змісту додаткової декларації до Угоди про асоціацію України та ЄС.

Лідери Євросоюзу на саміті протягом півтори години проводили консультації щодо пропозиції уряду Нідерландів ухвалити консенсусну декларацію, що розвіяла б побоювання громадян цієї країни, які відкинули ратифікацію Угоди на консультативному референдумі у квітні цього року.

Зокрема, у підсумковій декларації стосовно можливості приєднання України до ЄС, яку буцімто відкривала Угода, написано: «Прагнучи встановити близькі та довготривалі відносини між ЄС та Україною, на основі угоди, що базується на спільних цінностях, ця Угода не надає Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС, і не передбачає зобов’язання надання такого статусу Україні в майбутньому».

Тепер уряд Рютте розпочне процес ухвалення Угоди про асоціацію та додатку у нижній та верхній палатах парламенту Нідерландів.

Сьогодні країни так званої «Вишеградської четвірки» – Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина – наголосили, що українсько-європейська асоціація не є першим кроком до членства, однак вона не суперечить 49-й статті Договору про ЄС, де йдеться про право кожної країни Європи приєднатися до співдружності.

Крім цього - на саміті ЄС лідери домовилися продовжити економічні санкції проти Росії через кризу в Україні на шість місяців - до середини 2017 року.

За словами дипломатів, таке рішення було очікуваним, і формальний процес про продовження санкцій в оборонному, енергетичному та фінансовому секторах пройде на початку наступного тижня.

Дивіться також: Нова адміністрація США повинна підтримати натовські амбіції України - Зігіс Павільйоніс

Нова адміністрація США повинна підтримати натовські амбіції України - Зігіс Павільйоніс. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

XS
SM
MD
LG