Спеціальні потреби

Гiлларi Клiнтон


Посилаючись на свій досвід сенатора і першої леді, Гiлларi Клінтон переконана, що має найкращі шанси зайняти Білий дім і стати першою в історії США жінкою-президентом.

Гілларі Клінтон не треба особливо представляти. У минулому перша леді, у наші дні сенатор, яку двічі обирали, тепер змагається за Білий дім. Про неї пишуть багато і часто. Хоча вона у багатьох колах вважається лідером перегонів, як свідчать соціологічні опитування, з усіх кандидатів, демократів і республіканців, які балотуються у президенти, у неї також найвищий негативний рейтинг, що почав формуватися з часів її перебування у Білому домі.

Будучи першою леді, вона очолила групу з реформування системи охорони здоров’я. Закінчилося це повним фіаско. Представлений нею план не знайшов підтримки у Конгресі, і провалився через складність і бюрократизм. Відтак почався період скандалу з Монікою Левінські – стажисткою Білого дому, яка мала статеві стосунки з Президентом Клінтоном. Попри розголошення цієї справи, Гілларі Клінтон залишилася зі своїм чоловіком, що зустріли співчуттям і одночасно критикою. Усі ці скандали, вважають експерти, можуть вплинути на її шанси стати президентом.

Політичний оглядач Леррі Сабато зазначає: “Люди не хочуть повертатися в минуле. Вони не бажають знову переживати старі скандали і бути свідками нових”.

На відміну від часiв коли вона була першою ледi, роки перебування у Сенаті виявилися для Гілларі Клінтон менш бурхливими. Хоча знову ж таки голос, відданий “за” план Президента Буша вторгнутися до Іраку обурив і продовжує обурювати ліберальних демократів. Пані Клінтон це розуміє:

“Я несу відповідальність за своє рішення, але переголосувати не можу, а дуже би хотіла”.

Політичні оглядачі зауважують, що досвід роботи пані Клінтон у Сенатському комітеті з питань збройних сил і бажання співпрацювати з політичними опонентами у питаннях безпеки, додають їй симпатії виборців. Експерт Американського інституту підприємництва Джон Фортієр зазначає:

“Судячи з її роботи, вона виглядає людиною цілеспрямованою, поміркованою, прагматичною і здатною втримати кермо влади”.

Експерти сходяться на думці, що пані Клінтон на разі проводить добре сплановану передвиборчу кампанію, розраховану не тільки на те, щоби стати єдиним кандидатом від демократів, але і на те, аби заручитися ширшою підтримкою електорату.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG