Спеціальні потреби

Економiчнi перспективи України очима американського експерта


Після приходу до влади команди Вiктора Ющенка захiдний бізнес почав дивитися на Україну зовсiм іншими очима. Тепер українському уряду залишається провести необхiднi реформи, а українським бiзнес-партнерам - довести свою надiйнiсть. Так вважає американець Морґан Вiльямс, представник інвестиційного фонду Sigma Bleyzer, який уже тривалий час вкладає капiтал в українську економiку. Свої зауваження вiн висловив в iнтерв`ю, яке вiн дав нам пiд час нещодавнього американсько-українського бiзнес-форуму в Нью-Йорку.

Як сказав Морґан Вільямс, який у фондi Sigma Bleyzer очолює вiддiл зв`язкiв з державними структурами i який уже не один рік працює з українським бiзнесом, пiв року тому, ситуація була похмурою: захiднi підприємці розробляли стратегію виходу, вирiшивши консолідувати надбання, якi у них на той час були, та не вкладати більше капiталу в українську економiку. Втiм, за словами Вільямса, атмосфера сьогоднi зовнiм інакша:

[передклад з англiйської] «Сьогоднi ви маєте точно протилежну ситуацію. Бiльшiсть бiзнесiв дивится на Україну зовсiм іншими очима, говорячи: давайте, пошукаємо нові можливості, подумаймо, що нам тут можна зробити, як нам збільшити нашу присутнiсть, як нам зiбрати якнайбiльше інвестиційного капiталу для України?».

За словами Вільямса, вiдразу після інавгурації Вiктора Ющенка компанiї, серед них i Sigma Bleyzer, вперше за останні сім рокiв вдалися до заходiв для створення нових iнвестицiйних фондiв, скерованих виключно на фінансування бізнес-проектiв в Українi.

Вільямс сказав також, що свіжим оком на Україну повиннi подивитися i закордоннi українці, в тому числі i тi, якi у минулому вже раз попеклися на тому чи іншому проектi з українськими партнерами.

Особливо обнадiйливим представник компанiї Sigma Bleyzer вважає те, що в офіційних i дiлових колах у Вашингтоні знову зростає зацікавлення можливостями, якi пропонує Україна в економiчному планi, про що, як пiдкреслив вiн, свідчить вже той факт, що кожна зустріч, кожна конференція, присвячена цiй темi, заповнена по вiнця зацiкавленими. Однак, як зазначив Вільямс, успiх майбутнiх спільних проектiв та обсяги свіжого капiталу, який попливе в Україну, також залежатимуть від того, якою мiрою будуть виконані обіцянки, якi президент Ющенко дає захiдним інвесторам та потенцiйним бізнес-партнерам. Американський експерт зокрема наголосив на необхідності проведення законодавчої та адміністративної реформ, щоб, як вiн сказав, через пiвроку вже не було тих проблем, якi iснували в миулому. Вільямс при цьому пiдкреслив, що свою надiйнiсть повиннi також довести звичайнi українськi бізнес-партнери, вiдмовившись від нечесних практик, якi застосовувалися деякими з них.

Загалом, пiдкреслив Вільямс, Україна має усi данi стати привабливим ринком. Цьому, вважає вiн, сприяють її майже п`ятдесяти-мiльйонне населення, її географічне положення, новий уряд, на який дивляться іншими очима, як також те, що деякi інвестори – у пошуках стабільності – можуть зараз дати їй перевагу над такими гравцями як Китай чи Латинська Америка.

XS
SM
MD
LG