Спеціальні потреби

Експерти оцiнюють об`єктивнiсть українських новин


Київ - 12 квiтня. Новини на всіх українських телевізійних каналах стають більш професійними. Таку тенденцію відзначають представники Академії Української преси та Інституту Соціології Національної академії наук України. Проте, за словами медіа-експертів, в українському інформаційному полі є помітним дисбаланс уваги до нової влади.

Новини на українських телеканалах покращуються, однак вони ще не такі, якими би мали бути, вважають соціологи. В інформаційних випусках традиційно переважають політичні події. Журналісти надають перевагу синхронам з політиками, ніж експертній оцінці. В той же час, за словами президента Академії Української преси Валерія Іванова, існує ціла низка позитивних зрушень:

«Менше стало, дещо менше, новин без вказівки джерела інформації. Збільшилось конфліктно-негативне висвітлення подій. Тобто нема такого „одобрямса”, як ми бачили до виборів. Більш збалансованими стали новини. Тобто більше, безпрецедентно більше, вдвічі зросла кількість новин, де представлені різні точки зору на контроверсійні події. Звичайно, каналам є над чим працювати, бо поки що ясно видно такий перекос уваги в сторону нової влади, але з іншого боку це закономірно, бо ця влада нова і треба знати чого від неї чекати».

Експерти відзначають, що у лютому цього року увага до президента Віктора Ющенка була такою ж, як у лютому минулого року до Леоніда Кучми. Загалом, співвідношення уваги до Ющенка, Тимошенко та Литвина стало більш збалансованим, ніж у попередні місяці. Президент, хоч і надалі залишається центральною фігурою у теленовинах, проте зростає увага і до прем’єр-міністра та спікера. Їх діяльність переважно оцінюється позитивно.

Що стосується представників нової опозиції, то поки що їх позитивний рейтинг не високий. Лідерами негативних оцінок останнім часом стали екс-президент Леонід Кучма, колишній мер Одеси Руслан Боделан та генеральний прокурор Святослав Піскун.

Соціологи прогнозують, що найближчим часом, українським мас-медіа доведеться здавати складний іспит на вміння об’єктивно подавати інформацію, адже конфлікт, що виник між новою владою та новою опозицією може поділити канали на опозиційні та провладні. Науковці твердять, що телеканали не повинні брати участь в інформаційній війні і сподіваються, що їх власники оберуть правильне рішення в цiй справi.

XS
SM
MD
LG