Спеціальні потреби

Нова опозицiя критикує змiни до бюджету - 2005-03-11


Київ - 11 березня. У відповідь на обіцянку уряду Тимошенко збільшити мінімальну зарплату до трьохсот гривень нова опозиція вимагає ще більшого її підвищення. Соціал-демократична партія Вiктора Медвечука, що заявила про свою опозиційність до чинної влади, скритикувала підготовлені Кабінетом міністрів зміни до державного бюджету України на 2005 рік.

9 березня уряд Юлії Тимошенко пообіцяв переглянути бюджет на 2005 рік, підвищивши мінімальну заробітну платню до 300 гривень. Нова опозиція вважає таке підвищення недостатнім. Як сказав екс-міністр праці, заступник голови Соціал-демократичної партії (об`єднаної) Михайло Папієв, «я відповідально заявляю: це антисоціальний бюджет». Папієв нагадує Ющенку про передвиборчу обіцянку встановити мінімальну зарплатню на рівні прожиткового мінімуму. Сьогодні прожитковий мінімум становить 453 гривні, а отже й мінімальна зарплатня, каже екс-міністр, має бути 453 гривні, а не 300. Новий опозиціонер незгоден також з тим, що обіцяну допомогу матерям по народженню дитини в розмірі восьми з половиною тисяч гривень уряд планує виплачувати не одноразово, а в кілька прийомів. Заступник голови СДПУ(о) оголосив урядові Тимошенко ультиматум:

«Якщо урядом до 21 березня не буде зроблено відповідних змін в тих пропозиціях до Державного бюджету, і не будуть визначені соціальні виплати на рівні, встановлених законом, то мені складно собі уявити, щоб народні депутати України проголосували проти 15 мільйонів народу України, які аплодували інформації кандидата в президенти України про мінімальну заробітну плату на рівні прожиткового мінімуму».

Об`єднані соціал-демократи обіцяють також депутатське подання до Конституційного Суду та організацію тисяч судових позовів від громадян. Раніше екдеки вже оголосили, що допоможуть пенсіонерам судитися з владою – як вони заявляли, за невиконання нею у лютому пенсійного законодавства. Тепер, після заяви уряду 9 березня, що всі обіцяні виплати пенсіонерам будуть доплачені, нова опозиція вирішила допомогти громадянам судитися з владою за зарплату.

Нагадаю – новi опозиціонери, які сьогодні висловлюють невдоволення підвищенням мінімальної зарплатні до трьохсот гривень, були авторами бюджету на 2005 рік, що передбачав мінімальну зарплатню на рівні 262 гривень.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG