Спеціальні потреби

Ющенко вiдмовляється звiльнити Пiскуна - 2005-03-10


Київ-Вашингтон - 9 березня. Пiд час перебування в Німеччинi президент України Вiктор Ющенко заявив, що не розглядає питання про звільнення генпрокурора Святослава Пiскуна. Мiж тим також стало відомо про передачу Миколою Мельниченком українському уряду нової iнформацiї у справi Гонгадзе.

Розшифровка розмови Зореслава Байдюка з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар:

ЗБ: Як політичні еліти в Україні ставляться до рішення Ющенка залишити Піскуна на посаді генпрокурора?

ВС: В Україні дійсно неоднозначне ставлення до цієї фігури, а особливо до того, що Святослав Піскун при новій владі залишається на посаді генерального прокурора в той час , як призначав його на цю посаду по суті президент Кучма оскільки суд поновив його на цій посаді , а Кучма підписав відповідний указ. Відтак є досить багато радикально налаштованих політиків, які вважають, що це стало результатом домовленостей між екс-президентом Леонідом Кучмою та новим президентом Ющенком щодо непритягнення саме Кучми до відповідальності у справі Гонгадзе. Однак у середовищі прихильників Ющенка – у його команді – є досить багато людей які кажуть, що Святослав Піскун найактивнiше розслідував цю справу і що йому треба дати шанс довести це до кінця.

ЗБ: Чи збирається Генеральна прокуратура України запросити колишнього президента Леоніда Кучму для дачі свідчення? Як відомо, Кучма висловлював готовність свідчити у справi Георгія Гонгадзе.

ВС: Так, дійсно. Кучма перервав свій відпочинок у Карлових Варах і приїхав в Україну в такий момент, коли тут загинув генерал Кравченко, і він вже тоді сказав, що він готовий будь-коли прийти у Генеральну прокуратуру і дати відповідні свідчення. Раніше генпрокурор України Святослав Піскун заявляв, що він готовий його допитати i цю інформацію підтвердила прес-служба Генеральної прокуратури, однак коли це буде і на якій підставі будуть викликати екс-президента до Генпрокуратури, поки що не відомо.

ЗБ: З’явилася інформація, що колишній охоронець Кучми Микола Мельниченко передав частину записів, зроблених у кабінеті президента, віце-прем’єру Миколі Томенку. Що відомо про це?

ВС: Треба сказати, що це не зовсім так. Микола Мельниченко не давав записів Миколі Томенку – єдине, він йому повідомив деяку додаткову і ніби раніше невідому інформацію у справі iз записами і у справі Георгiя Гонгадзе, яка нібито свідчить про причетність Леоніда Кучми до цієї справи. Однак, що це за інформація, Микола Мельниченко не каже. I він, фактично, був змушений виправляти журналістів і казати, що плівок він все таки нікому не передавав – просто поділився цією інформацією».

XS
SM
MD
LG