Спеціальні потреби

ПОРА протестує проти ситуацiї на митницях - 2005-03-09


Київ - 9 березня. Громадянська кампанія ПОРА погрожує розпочати акції протесту, якщо наступного тижня Верховна Рада Україна не ухвалить законопроект про зниження митних тарифів. Активісти організації наголошують, що сьогодні на митницях склалась критична ситуація.

Робота українських митниць сьогодні, якщо не паралізована, то принаймні залишає бажати кращого. Підприємці жаліються на те, що не можуть перевезти свій товар через саботаж митників. Нова влада поламала старі схеми роботи митниць, а нові поки що не запровадила. Уряд, що не на жарт вирішив боротись з контрабандою, вже запропонував на розгляд парламенту законопроект про зниження митних тарифів, проте ухвалити його поки що не вдалось через зауваження бюджетного комітету.

Обурення підприємців викликаними ситауцiєю затримками поділяють і громадські організації. За словами представника ПОРИ Андрія Рожнятовського, найбільше від ситуації, що склалась, страждає малий та середній бізнес. Це саме ті люди, які фактично змінили владу і зараз сподіваються, що ця влада допоможе бізнесу нормально розвиватись. Андрій Рожнятовський каже, що для вирішення цієї проблеми достатньо спростити процедуру ввезення товару:

«Ми вважаємо, що необхідно спростити процедуру для малого та середнього бізнесу ввезення товару на територію України. А саме, достатнім є для того сертифікат, фактура або документ купівлі цього товару. І як вже було зазначено, і уряд пішов на це – це є єдина митна ставка на ввезення товару на територію України.

Наступного вівторка, перед початком сесійного тижня громадянська кампанія ПОРА збирається поширити у парламенті заяву, у якій вимагатиме прийняття законопроекту, запропонованого урядом. Активіст кампанії Андрій Юсов наголошує, якщо цю вимогу не буде виконано, то ПОРА вдасться до масових акцій протесту і у цьому їй допоможуть підприємці, що сьогодні опинились на межі банкрутства:

«Громадянська компанія ПОРА підтримує той законопроект, який сьогодні знаходиться на розгляді Верховної Ради і ми вимагаємо, щоб цей законопроект був прийнятий до наступного четверга. Хтось може сказати, що цього часу є недостатньо і такий термін є ультимативним. На це є проста відповідь – митниця стоїть вже не один тиждень і навіть не один місяць і ситуація катастрофічна і її треба виправляти. Якщо до четверга цей законопроект не буде прийнятий, або буде прийнятий з такими змінами, які суттєво обмежують права малого та середнього бізнесу, громадянська кампанія ПОРА в такому разі вдається до активних акцій прямої ненасильницької дії».

ПОРА вже підготувала свої пропозиції до уряду, одною з яких є збільшення зарплати митникам у 5 разів. На думку активістів організації, працівники митниць, які сьогодні отримують зарплату у 300-600 гривень, навряд чи відмовляться від хабарів, якщо не матимуть гідної компенсації.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG