Спеціальні потреби

Мельниченко надає нову iнформацiю у справi Гонгадзе - 2005-03-09


Київ - 9 березня. Майор Мельниченко заявляє про готовність приїхати в Україну і свідчити у справі Гонгадзе, а також передає українському уряду нову iнформацiю у Георгiя Гонгадзе. Президент Ющенко обіцяє притягти до відповідальності не лише виконавців, але й замовників вбивства журналіста. Тим часом несподівану версію походження плівок Мельниченка оприлюднює депутат Черновецький.

Микола Мельниченко та Олександр Єльяшкевич готові повернутися в Україну, щоб свідчити у справі Георгія Гонгадзе. Про це майор охорони екс-президента Леоніда Кучми та колишній народний депутат заявили під час зустрічі з віце-прем`єром Миколою Томенком, яка відбулась 6-7 березня у Варшаві. Як зазначається в повідомленні, поширеному 9 березня урядовою прес-службою, Мельниченко та Єльяшкевич підтвердили свою готовність прибути в Україну і надати матеріали та свідчення, які б допомогли завершити розслідування вбивства журналіста. Умовою їхнього повернення є, однак, гарантії безпеки, які й обговорювались під час зустрічі.

Колишній охоронець Кучми передав також українському віце-прем`єрові iнформацiю, яка, на його думку, доводить вину екс-президента у справі Гонгадзе. Про це повідомила у вівторок “Газета виборча”. У розмові з кореспондентом польського видання майор Мельниченко висловив впевненість у тому, що причетність Кучми та його оточення до вбивства Гонгадзе можна довести навіть попри смерть ключового свідка – колишнього міністра внутрішніх справ Кравченка. Для цього, вважає майор, необхідно позбавити можливостей впливати на хід розслідування колишніх людей Кучми, таких як спікер Володимир Литвин. “Такі люди, як Литвин, мусять відійти, -- наводить слова Мельниченка “Газета виборча”, -- бо в іншому разі нова команда буде завжди залишатися під впливом старої”. В інтерв`ю польській газеті колишній президентський охоронець висловив також припущення, що Ющенко міг дати Кучмі та Литвину гарантії безпеки в обмін на обіцянку не вдаватись до силового придушення помаранчевої революції. Микола Мельниченко застерігає також Віктора Ющенка від, як він вважає, маніпулювання ним з боку Генеральної прокуратури. “Піскун підставляє президента Ющенка”, заявляє майор. При цьому в щирості намірів самого президента Мельниченко не сумнівається. “Я впевнений в тому, що Ющенко зробить усе необхідне для розкриття цього злочину, для нього це справа честі”, -- цитує Мельниченка польське видання.

А тим часом український президент, перебуваючи в Німеччині, повідомив, що Генпрокуратура вже висунула офіційні звинувачення двом офіцерам МВС, затриманим за підозрою у вбивстві Гонгадзе. Ющенко заявив також, що не має наміру звільняти Генпрокурора, якого критикують за допущення самогубства ключового свідка у справі Гонгадзе. “Питання про відставку Піскуна не стоїть!” – наголосив президент, відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції в Берліні. А в середу, виступаючи в німецькому Бундестазі, президент України пообіцяв притягнути до відповідальності не тільки виконавців, а й замовників убивства Гонгадзе, чим викликав оплески німецьких депутатів.

Між тим перспективи розкриття справи Гонгадзе коментував у середу народний депутат від “Нашої України” Леонід Черновецький. Лідер Християнсько-ліберальної партії, а в минулому слідчий Прокуратури, запропонував доволі екзотичну версію походження плівок Мельниченка. На думку Черновецького, розмови в президентському кабінеті майор записував, виконуючи завдання самого президента. Свою версію депутат аргументує тим, що, мовляв, відчував: у кабінеті пишуть всіх, а Кучма, заводячи з ним, Черновецьким, провокаційні розмови, завжди просив його сісти на диван:

[переклад з росiйської] “Тобто запис був ініційований самою Адміністрацією президента і самим президентом, який, очевидно, вважав, що коли піде на пенсію, то володітиме дуже цікавими коментарями різних людей одне про одного і зможе смикати за ниточки такого компромату. Але як сказано в Біблії – не рий яму іншому, бо сам у неї потрапиш”, -- каже депутат.

На думку Черновецького, Мельниченко повинен оприлюднити всі без винятку записи. Інакше, каже депутат, плівки використовуватимуться як інструмент політичної розправи – сьогодні з одним, завтра з другим, а справа Гонгадзе перетвориться на вічну кримінальну справу, в якої з`являтимуться все нові й нові фігуранти.

XS
SM
MD
LG