Спеціальні потреби

Iнтерв`ю Юлiї Тимошенко журналу TIME-Europe - 2005-03-09


Вашингтон - 8 березня. «Помаранчева революція - це віра народу у свою силу» - так прем’єр-міністр Юлiя Тимошенко схарактеризувала події, які допровадили до зміни влади в Україні. Цими словами також відкривається інтерв’ю, яке глава українського уряду дала журналу TIME-Europe.

В інтерв’ю Юлія Тимошенко пояснила, що в пост-радянських - однак не лише в пост-радянських країнах - поширена пригніченість, яка викликана переконанням людей в те, що у них немає достатньо сил домогтися політичних змін. Втім приклади Грузії та України довели, що якщо народи мають віру в самих себе, політикам цьому доводиться коритися, сказала вона.

Тимошенко погодилася, що святковий період «помаранчевої революції» минув; тепер нас чекає важка праця, при чому навести лад в країні ймовірно забере більше часу і зусиль, ніж передбачалося.

«Ми знали, що країна була в поганому стані; ми лише не знали, яким поганим цей стан насправді був», сказала український прем’єр, підкресливши, що серед пріоритетів її уряду буде боротьба з моральною та фінансовою деградацією держави, поширеною корупцією, тіньовим бізнесом та стагнацією економіки. «Нормальні люди, які хочуть інвестувати в Україну, бояться це робити. І цей страх необхідно подолати», зазначила вона.

Відповідаючи на запитання про реприватизацію деяких колишніх державних об’єктів, Тимошенко заявила, що усю державну власність, яка мала будь-яку комерційну вартість, розділили між собою люди з оточення Леоніда Кучми. Все, що приватизовано згідно з чинним законодавством є недоторканним, сказала вона. Однак усе, що розбазарили за безцінь, підлягатиме перевірці, зазначила прем’єр, наголосивши, що цим займатимуться суди, а не уряд.

Розбіжність у цифрах -- президент Ющенко говорив про 30, Тимошенко про три тисячі об’єктів, які можливо підлягатимуть реприватизації -- глава українського уряду пояснила тим, що Віктор Ющенко мав на увазі стратегічні об’єкти, тоді як вона загалом говорила про підприємства, які приватизовано протягом останніх дванадцяти років. Вона додала, що якщо судами будуть виявлені порушення, ці об’єкти буде наново виставлено на аукціон, а їх попередніх власників буде компенсовано. Або об’єкти зможуть залишитися у володінні їх нинішніх власників, якщо останні будуть готові заплатити за них реальну ціну, зазначила Тимошенко.

На запитання, чи і вона мала користь з приватизаційних махінацій 90-их років, український прем’єр сказала, що вона залишила бізнес у 96-му, підкреслюючи, що приватизація почалася лише у 98-му.

А на запитання, як вона збирається завоювати довіру населення східний областей України, де багаго людей має щодо неї певні підозріння, Юлія Тимошенко відповіла, що люди на сході жили у щільно контрольованому, закритому інформаційному просторі. «Давайте відкриймо цей інформаційний простір і замінимо пропаганду інформацією», запропонувала Тимошенко і додала, що «тоді люди зрозуміють, що вони не програли вибори, а виграли їх, так як решта країни».

XS
SM
MD
LG