Спеціальні потреби

Українськi соцiологи вiдзначають рекордно високий рiвень довiри до влади - 2005-03-04


Київ - 4 березня. Соціологи відзначають радикальні зміни у громадській думці. Більше половини громадян вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку, а рівень підтримки нового президента і уряду в кілька разів перевищив рівень підтримки їхніх попередників.

В суспільстві з`явився оптимізм. Так підсумовують соціологи результати останніх досліджень. За даними опитування, яке провів у лютому Центр Разумкова, більше половини громадян вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку. Ще в квітні минулого року оптимістами були тільки 20%. А рівень повної підтримки нового президента порівняно з березнем минулого року зріс у 6 разів. Тоді Кучму підтримувало 8 з половиною відсотка громадян, сьогодні Ющенка підтримує 47%. Говорить директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко:

«Такої підтримки повної, ми вже 5 років задаємо це питання громадянам; не було ніколи, жодного разу, навіть не наближався рівень повної підтримки до цих цифр».

Підтримка уряду також багатократно зросла: рік тому його повністю підтримували 6% громадян, сьогодні 36. Більшість українців підтримує призначення прем`єром Юлії Тимошенко, а її уряд вважає кращим за уряд Януковича. І знову Андрій Биченко:

«Я роблю з цього висновок, що непідтримка, несприйняття Тимошенко були раніше не через її якісь дії, а через ту картинку, той імідж, який малювала влада і засоби масової інформації. Зараз, коли люди почали бачити справжнього політика, ця ситуація докорінно змінилася».

Проте як зауважують соціологи, небувала в новітній історії України підтримка влади громадянами засвідчує наразі не так заслуги цієї нової влади, як високий рівень очікувань від неї. На тлі позитивних очікувань зі знаком плюс сприймається все, що роблять уряд і президент – і війна, оголошена корупції, і кадрова чистка, і плани з реприватизації. На відміну від експертів і журналістів, налаштованих критично до кожного кроку, народ, як виглядає, поки що до критицизму не схильний. Скажімо, намір повернути деякі підприємства в державну власність сприймається на ура: “за” висловились понад 70 відсотків опитаних і тільки 4 відсотки проти. Настрої однозначні -- варто запитати про реприватизацію будь-кого з перехожих:

- « Реприватизацію я дуже підтримую, тому що це було вкрадено у держави, і воно повинно бути повернено народу».

- «В принципі то не моє, то мені все одно, але наскільки я знаю, то воно було просто вкрадено. Наскільки у Трускавці приїжджаєш, то там санаторій Трускавець то Кучмин, другий санаторій то Пінчука – вони ж його дарма взяли, то можна й назад дарма забрать так само»!

Міні-опитування на вулицях Києва підтверджує й загальний висновок соціологів: у суспільстві з`явився оптимізм:

- «Відчуття у мене стопроцентне, що все йде правильно. Ющенко знає, як треба робить, і правильно робить».

- « Мені особисто подобається прем`єр-міністр, тобто прем`єрка, але не дуже подобається президент, щось він дуже так повільно все робить. Тобто вона вже на другий день всіх розігнала, нормально, а він щось якось не дуже».

- «Надія є, і якась така піднятість морального стану. Є, є, віра є, що буде все нормально. Але от трошки такий скандал з Євробаченням підпортив враження хороше, багато незрозумілого, чому саме так сталося».

- «Нова мітла по-новому мете, як завжди. А як постаріє – будем бачити, будуть різочки випадати з віника чи ні. – А поки що гарно мете чи ні? Ну як вам сказати – сміття летить, летить з-під віника!

- «Ну то тільки початок, що може подобатись. Подивимось через рік, то рано судити. Я за владу цю поки що»!

- «Нова влада прекрасная. Не ровня прошлой владі. Побачите, що через рік-два Україна буде во»!

XS
SM
MD
LG