Спеціальні потреби

На «Євробаченнi» Україна спiватиме «Пiсню свободи» - 2005-03-02


Київ - 2 березня. Гімн помаранчевої революції «Разом нас багато» дістане назву «Пісня Свободи», а її виконавці, виступаючи на «Євробаченні», постараються передати енергетику Майдану. Про це заявили переможці відбіркового конкурсу за право представляти Україну на «Євробаченні» – івано-франківський гурт «Гринджоли».

Прес-конференція гурту “Гринджоли” проходила під скандування пікетників, які на вулиці вигукували ім`я достойнішої, з їх погляду, кандидатури на конкурс “Євробачення” - Анi Лорак.

З два десятка молодих людей тримали в руках транспаранти “Українська соціал-демократична молодь”, “Без Ані Лорак Євробаченню не бути” та “Конкурс – ганьба!”. Жоден з посланців молодої української соціал-демократії не брав, однак, гріха на душу твердити, що відбірковий конкурс був нечесний або що “Гринджоли” – поганий гурт.

«А насчот “Гринджол”, то я нічого не маю проти, ми також були учасниками революції», - сказав один з учасникiв акцiї. У фінальному турі конкурсу за право представляти Україну на “Євробаченні”, що відбувся 27 лютого в прямому ефірі Першого національного, за пісню “Разом нас багато” проголосувало 2000 глядачів. “Гринджоли”, приєднавшись до конкурсу на його фінальному етапі, на 200 голосів обійшли найбільш імовірну до того претендентку – співачку Ані Лорак. Продюсер українського відбіркового туру "Євробачення" Олена Мозгова категорично стверджує: “підтасування з голосами не було”. Як нагадує вона у статті в газеті “День” за 2 березня, Руслана Лижичко поїхала на "Євробачення-2004 взагалі" без жодного конкурсу. Цього ж разу вперше пішли на експеримент, надавши народові право самому вибрати конкурсанта від України. І телеглядачі висловились “за” “Гринджоли”.

Гімн помаранчевої революції, що здобув шалену популярність у дні Майдану, багато хто вважає більше ніж піснею – культурним явищем. І каже, що це єдиний шанс для України вдруге вибороти перемогу на «Євробаченні».

Як каже президент рекордингової компанії “Юкрейніан рекордс”, що записала диск гурту, Андрій Даховський, "[переклад з росiйської] що потрібно для Євробачення – потрібен позитивний заряд, незвичність і часточка етнічної сутності країни, яка представляє цю пісню. На Євробаченні не має жодних шансів щось, зроблене під копію чогось”.

Як додає Даховський, пісня вже зараз популярна у Польщі, її співають у Голландії, Швеції, США. А до конкурсу Євробачення, який відбудеться в Києві 19 травня, “Гринджоли” планують ще більше “розкрутити” пісню під час фестивалю у Польщі та Всесвітнього турне у Сполучених Штатах, Канаді, Австрії. Над “картинкою”, щоб вийшло якісне телешоу, попрацюють стилісти; в Лондоні запишуть кліп; а текст збираються перекласти на англійську мову – найбільше суперечок точиться зараз навколо перекладу рядка, дуже заглибленого в контекст останніх українських виборів -- “Ми не бидло, ми не козли”.

Як кажуть учасники гурту “Гринджоли”, запрошення взяти участь у відбірковому конкурсі стало для них несподіванкою, і лише зараз вони вповні відчули тягар відповідальності. Роман Калин і Роман Костюк кажуть, що пісня, яку вони співатимуть на Євробаченні, ймовiрно буде «Піснею свободи», і в ній вони спробують передати енергетику Майдану:

Роман Калин: «Пісня буде, скоріш за все, називатися Піснею свободи, або Піснею вільних людей».

Роман Костюк: «І ми постараємось в своєму лиці передати всю енергетику Майдану. Так само як мене питали – що ви будете робити на сцені, коли конкурс був. В мене була одна відповідь: передавати енергетику Майдану, все»!

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG