Спеціальні потреби

Українськi жiнки можуть залишитися без квiтiв - 2005-03-01


Київ - 1 березня. В той час як прем`єр-міністр Юлiя Тимошенко проводить економічну «міні-революцію», оголосивши зниження ввізного мита на імпортну продукцію, митники видають протилежні інструкції. В результаті підвищених митних ставок на імпортовані квіти українські жінки ризикують залишитися на 8 березня без квітів.

Восьмого березня українські жінки можуть не отримати навіть звичного букетика мімоз. Незадовго до жіночого свята, 15 лютого митниця видала наказ для внутрішнього користування, за яким ставку ввізного мита на квіти слід рахувати по-новому. Якщо раніше імпортери, завозячи троянди і тюльпани з Голландії, платили на кордоні 5% від їх закупівельної вартості, то тепер наказано міряти довжину стебла і платити по центу за сантиметр.

Імпортери квітів збунтувались: мало того, кажуть вони, що дякуючи такому порядку обрахування мито, з доброго дива, підскочило у кілька разів, так ще митники, переміряючи лінійкою кожну квітку, тримають вантажівки на кордоні по кілька годин, і ніжна продукція в`яне.

Тетяна Костюкова з київської компанії “Камелія” каже, що планувала привезти на 8 березня з Голландії 12 машин квітів, а тепер привезе тільки 3:

[переклад з росiйської] «Восьмого березня наші жінки можуть залишитися без квітів з вини митниці. Прем`єр Тимошенко на всю Україну сказала: розберіться, щоб товар, який швидко псується, проходив без затримок. Це було сказано в п`ятницю, я сама була на цій конференції з представниками малого бізнесу. Сьогодні вівторок, а митниця й досі нічого не зробила», -- скаржиться підприємець.

А тим часом митники свою ідею міряти стебла пояснюють тим, що імпортери, мовляв, навмисно вказували у накладних занижену закупівельну ціну – аби платити менше мито. І кажуть, що жодного спеціального наказу від 15 лютого нема, як немає й проблеми. Говорить начальник контрольного визначення митної вартості Митної служби України Ігор Овчарук:

«Конфлікту нема абсолютно ніякого… Можливо, якась є проблема в якомусь трактуванні відомчих наказів Держмитслужби, з цим ми розберемося, з`ясуємо обов`язково.

Якщо митники обіцянку не виконають, застерігають імпортери квітів, за одну троянду 8 березня чоловікам доведеться платити гривень по 50, та й навряд чи навіть при таких цінах троянд вистачить на всіх бажаючих. Окрім того, кажуть квітникарі, після свят настануть будні, і в разі як проблема з ввізним митом не буде розв`язана, їм доведеться згортати свій бізнес.

А тим часом негаразди української митниці, як виглядає, не обмежуються виданням суперечливих інструкцій та горезвісним розгулом корупції. У вiвторок 1 березня з`явилось повідомлення про багатокілометрові черги вантажівок, що утворилися на українсько-польському кордоні у зв`язку з технічним збоєм у Центральній комп`ютерній базі даних Держмитної служби України. Прес-служба митниці обіцяє найближчими днями виправити ситуацію і запевняє, що приватного легкового автотранспорту затримка з проходженням митного контролю не торкнеться.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG