Спеціальні потреби

Ющенко: розкрито справу Гонгадзе - 2005-03-01


Київ - 1 березня. Справу журналіста Георгiя Гонгадзе розкрито. Про це сьогодні заявило політичне керівництво країни. Слідчі кажуть, що затримані безпосередні виконавці вбивства і йдуть пошуки замовників. За деякими даними, знайдено голову журналіста.

Справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе розкрито, виконавці вбивства встановлені. Про це заявив президент України Віктор Ющенко. За його словами, конкретні виконавці цього злочину затримані і зараз вони дають свідчення. У слідства є дані, що вбивці Гонгадзе мали підтримку з боку представників колишньої української влади. Однак, хто конкретно замовив вбивство ще належить встановити, каже Ющенко.

Повідомлення про важливі новини в цій справі з`явилися ще зранку. Інформагенції поширили повідомлення про затримання трьох людей, причентних до викрадення журналіста. Їх прізвища не називалося. Однак, стверджувалося, що всі вони – співробітники правоохороних органів. Два полковнки і один генерал. За даними джерела у правоохоронних органах, ці люди є безпосередніми учасниками вбивства, "можливо, не виконавці, але люди, які були присутні при вбивстві". Затримання здійснили співробітники Служби безпеки України. Декілька людей залишаються на свободі і силові структури вживають заходів для їхнього затримання.

У Службі безпеки України до цього часу відмовлялися давати будь-які коментарі з цього приводу, зазначаючи, що оперативно-пошукові заходи тривають.

Також з`явилися непідтверджені повідомлення, про те, що знайдено голову журналіста. За інформацією журналіста Олега Єльцова, це сталося у затоці на Дніпрі. Про це він сказав у коментарі П`ятому каналу. Слідчі поки що не підтверджують цей факт.

Справа Гонгадзе була в центрі уваги міжнародної громадськосі після того, як колишній охоронець Микола Мельниченко оприлюднив таємно записані розмови в кабінеті президента Кучми. У зв`язку з цим з`явилися підстави говорити про причентність до вбивства найвищого політичного керівництва країни. Нова українська влада заявляла про пріоритетність розслідування цієї справи. Президент Ющенко вже висловив подяку правоохоронцям за роботу і висловив надію, що незабаром тіло Георгія Гонгадзе поховають.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG