Спеціальні потреби

ПОРА планує скоро стати партiєю - 2005-02-28


Київ - 28 лютого. Громадянська кампанія ПОРА незабаром перетвориться на партію. Про це сьогодні на прес-конференцiї повідомив один з координаторів кампанії Владислав Каськів. Головна мета нової партії – очищення та оновлення влади i забезпечення участі громадян у політиці.

Політичний процес в Україні відбувається не зовсім так, як було обіцяно, наголошували сьогодні під час зустрічі з журналістами активісти ПОРИ. Саме це змушує одну з найпомітніших громадських організацій часів «помаранчевої революції», зібратись з силами і спробувати себе у великій політиці. Учасники прес-конференції наголошували, що майже кожен з них отримував пропозиції від нової влади, проте кулуарні домовленості справили на них гнітюче враження і змусили йти своїм шляхом. У березні ПОРА збирається провести свiй установчий з`їзд. Документи до Мінюсту про реєстрації нової партії вже подані. Щоправда, якщо у березні ПОРУ не зареєструють, вона не зможе брати участі у парламентських виборах 2006 року. Саме тому реєстрацію Мінюсту учасники кампанії вважають лакмусовим папірцем на те, чи хоче нова влада допустити в політику нові обличчя. Координатор ПОРИ Владислав Каськів наголошує, що нова партія не змагатиметься із вже існуючими політичними силами, а хоче прийти їм на заміну:

«ПОРА не намагається конкурувати в структурі існуючої політичної системи. Тому що існуючі політичні сили формувалися в умовах протекціонізму, або формувалися, як дах для фінансово-політичних груп і вони не мають нічого спільного з ідеологією народних партій, які будуються з низу до верху. Партій, в якій кожна людина, кожен учасник, який сповідує її ідеологію, має можливість росту і цей процес здійснюється відкрито і прозоро. Тому, в цьому сенсі, як нове покоління і світоглядне і вікове, ПОРА приходить на заміну існуючим політичним силам, а не бере участь в конкуренції».

Тим часом, варто нагадати, що сьогодні під брендом ПОРА існують дві організації. І якщо одна з них - «жовта» - заявляє про намір іти в політику, то інша - «чорна» - вважає, що це суперечить принципу понадпартійності кампаніїї та порушує оголошену на старті стратегію розвитку, а саме неперетворення у політичну партію після закінчення виборів.

У свою чергу активісти «жовтої» ПОРИ, не виключають, що на базі кампанії буде створено цілу низку організацій, які будуть між собою конкурувати. Один з активістів «жовтої» ПОРИ - Сергій Євтушенко каже, що критика і подібна конкуренція лише допоможуть загартуватись новій партії:

«Я думаю, що не дасть ПОРІ розслабитись преса, не дасть ПОРI розслабитись група, яка думає по іншому. Тому, скажемо так, ми будемо весь час в спортивних умовах. Ми не будемо в тепличних умовах. Нам буде важко. Нас будуть всі бомбити. Ми до цього готові».

Євтушенко каже, що сьогодні не може назвати кількість людей, що увійдуть до нової політичної сили, але головним принципом набору буде не кількість, а якість. ПОРА збирається залучати у свої лави молодих та енергійних професіоналів.

Партія обіцяє не використовувати у своїх інтересах здобутки помаранчевої революції, проте наголошує, що виборча кампанія ПОРИ буде яскравою та цікавою.

Відео - найголовніше

Ліз Трасс: “Кінцева мета — програш Росії”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00
XS
SM
MD
LG