Спеціальні потреби

Вчинено замах на свiдка у справi Гонгадзе - 2005-02-28


Київ – 28 лютого. Минулої ночi у Києві стався напад на одного з можливих свідків у справі вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе Юрія Нестерова. В під'їзді його будунку вибухнула граната. Нестерова супроводжував міліціонер. Про їх стан є суперечливі повідомлення.

Як стверджують правоохоронці, об’єктом нападу був один із звинувачених в організації так званої «банди міліціонерів–перевертнів». Коли він входив до під’їзду будинку в Києві, у нього та співробітника міліції, який його супроводжував, кинули гранату, яка вибухнула. Інформація про стан здоров’я постраждалих поки що суперечлива – за одними даними обидва отримали неважкі поранення й доставлені у лікарню швидкої допомоги. Інші джерела кажуть, що ніхто не постраждав.

Версія про намір знищити одного із фігурантів справи, поки що одна із основних. Прокуратура поки що не підтверджує, що Нестеров якимось чином фігурує у справі вбивства Георгія Ґонґадзе – але каже, що окремі епізоди діяльності банди перевертнів, можуть бути пов’язані із зникненням журналіста. Його прізвище згадується в листах колишнього співробітника УБОЗ Ігоря Гончарова. У них, нагадаю, йшлося про причетність міліціонерів до вбивства Ґонґадзе. Сам Гончаров раптово помер у слідчому ізоляторі, ймовірно від побоїв.

А тим часом оглядачі вже пов`язали замах на життя можливого свідка у справі Гонгадзе з рішучими діями нової влади з розкриття цієї резонансної справи. Так, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, виступаючи в неділю 27 лютого на каналі ICTV, зробив сенсаційну заяву про те, що встановлено особу, яка бачила, як журналіст сідав у машину міліції. “Ми встановили тих, хто садовив Георгія в машину. Ця машина також знаходиться в наших руках”, -- сказав Луценко. Як наголосив міністр, не всі співробітники міліції, які стежили за журналістом чи саджали його в міліцейську машину, є злочинцями, оскільки виконували наказ, не знаючи, що він злочинний. В ефірі телеканалу головний міліціонер ще раз підкреслив, що готовий зберегти анонімність таких свідків або навіть стимулювати їх матеріально заради розкриття, як він сказав, “найрезонанснішної сьогодні справи у світі”.

Нагадаю також – президент України нещодавно заявив, що двох із чотирьох основних свідків у справі Гонгадзе уже знищено. Про це Віктор Ющенко повідомив на прес-конференції в Страсбургу, відповідаючи на запитання про перспективи розслідування вбивства журналіста. Проте, як додав президент, він володіє інформацією, яка робить його оптимістом i що крапку у цій справі таки вдасться поставити.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG