Спеціальні потреби

Новий глава МВС обiцяє декримiналiзувати мiлiцiю - 2005-02-24


Київ - 24 лютого. Новий міністр внутрішніх справ України Юрiй Луценко обіцяє, що ДАЇ не братиме хабарів; депутати і міністри змушені будуть зважати на правила дорожнього руху, а міліція замість страху викликатиме у громадян почуття захищеності.

“Термінатор”, як називають новопризначеного міністра Юрія Луценка, розпочинає декриміналізацію міліцейських лав. Міністр, що у правоохоронній сфері є людиною новою – “чужим серед своїх” – хоче відновити реноме служби. “На цей момент люди бояться міліції, -- каже Луценко. – Ми зробимо так, щоб міліція викликала у громадян почуття поваги і захищеності”. Перша з реформ, яку планує головний міліціонер – ліквідація Державтоінспекції. Її реформують у Державну патрульну службу, яка стежитиме за безпекою разом і на дорозі, і на пішохідній частині. Засідки ДАЇ у кущах для збирання данини з водіїв відміняються:

«Всі стаціонарні пункти “машинного доїння”, які називаються постами ДАЇ, по території України будуть ліквідовані, продані на аукціонах. Хто хоче там робити ресторани, кафе, бари, прошу дуже. Мені розказував один мій знайомий політичний, що ще з монгольських часів в Україні були пости, куди наше населення зносило дань. Він мені клявся про те, що ці пости точно співпадають з постами ДАЇ. Тому ми маємо припинити функціонування пунктів збирання данини».

При цьому, обіцяє Луценко, правила дорожнього руху стануть єдиними для всіх, і права у п`яних водіїв вилучатимуть, незважаючи на міністерські номери, високі посади чи депутатські посвідчення.

Крiм цього міністр повiдомив, що він завершив призначення голів регіональних управлінь МВС, перед якими ставить чотири завдання. По-перше, покарати фальсифікаторів виборів:

«На ніжинських стрілочниках питання не має закінчитись. Відповідати буде рівень ЦВК і рівень вищих посадових осіб державної влади і міліцейської влади, які грубо втручалися у виборчий процес».

По-друге, повести наступ на бандитів при владі:

«Президент Ющенко став президентом, бо люди впевнені, що попередня влада була бандитською. І ми повинні в кожній області показати чіткий сигнал, що для нас немає обмежень -- людина з посадами, зв`язками, званнями, якщо він покривав злочинність або брав в ній участь, він має стати перед судом. І в кожній області ці сигнали мають бути ясними, зрозумілими для суспільства. Рівень районних адміністрацій нікого не задовольнить. Якщо є злочинці вищого ешелону, вони будуть відповідати в кожній області. І в Києві зокрема».

По-третє, розібратися з перевертнями в погонах і по-четверте – приборкати організовану злочинність. Досі така структура, як Управління боротьби з орзлочинністю – УБОЗ – каже Луценко – розкриває мізерну частку – всього лише 2% скоєних злочинів:

«Це колосальна армія людей, які організованими злочинцями вважають навіть, що троє підлітків заробляли собі на сигарети. Сьогодні в них стоїть завдання: знайти справжніх організованих злочинців. Тих, які обсіли трубу в Полтавській області, ті, які обсіли митницю в Одеській області, ті, які сидять біля нафтоперегонних заводів».

Як каже міністр, поставлені завдання міліцейські чини на місцях повинні виконати за два місяці:

«Я би хотів, щоб через 2 місяці ми спільно зібралися за цим столом, і якщо практика буде свідчити, що люди реалізовують свої завдання – стають генералами. Якщо вони завалили ділянку, якщо вони не дай Бог замішані в корупції, якщо вони продовжують старі сумні традиції МВС, вони будуть зняті. Я це гарантую, не дивлячись на те, хто вони є. Бо я нікого з них не знаю персонально».

Юрій Луценко прокоментував також інцидент, що стався у середу, з нібито побиттям працівниками міліції народного депутата Сергія Головатого. Як вважає міністр, міліціонери, які зупинили машину Головатого і вимагали посвідчення у водія, діяли цілком правильно – адже авто було схоже на оголошене в розшук. Водночас якщо побиття народного депутата справді мало місце, винні, каже Луценко, сядуть на лаву підсудних. Проте як він наголосив, справа є принциповою в тому сенсі, що водій відмовився пред`являти міліції свої водійські права, показавши натомість посвідчення помічника депутата:

«Я думаю, що такі посвідчення треба демонструвати у Верховній Раді, але не на дорогах України. Я буду вимагати, щоб будь-які посвідчення, крім посвідчення водія, не мали ніякого значення на дорогах України. Звичайно, при цьому ми пам`ятаємо про статус недоторканності депутатів, але це аж ніяк не поширюється на їхніх водіїв або помічників. Підкреслюю, для мене це є принциповим випробуванням, бо якщо ми в цьому випадку зробимо допуск для одного помічника, тоді він буде зроблений для всіх депутатів, міністрів, голів обласних адміністрацій», -- зазначив новий мiнiстр внутрiшнiх справ Луценко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG