Спеціальні потреби

Новий уряд береться за боротьбу з контрабандою - 2005-02-14


Київ - 14 лютого. Український уряд заявив, що оголошує війну контрабанді. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявила Юлiя Тимошенко. За її словами, попередні уряди боролися із цим явищем неналежним чином, через що втрати державного бюджету сягали мільярдів гривень.

До 23 лютого Кабінет міністрів розробить програму подолання незаконного ввезення на територію України товарів. Таке рішення було ухвалено у понеділок на нараді з питань боротьби з контрабандою. На думку Тимошенко, за часів незалежності в Україні не вживалися заходи боротьби iз контрабандою. Незаконне ввезення товарів без сплати мита знаходило підтримку у високих кабінетах.

Тимошенко каже, що уряд вже має повну інформацію про тіньові схеми ухиляння від сплати мита. За даними керівника уряду, лише десята частина платежів доходила до бюджету. Це менше, ніж ділки витрачали на хабарі. Втрати бюджету обраховуються мільярдами гривень. В операціях із ввезення контрабанди були задіяні митники – від керівників до рядових працівників. Пані Тимошенко навіть оприлюднила розцінки хабарів, які дають підриємці за різні послуги.

Суть програми, яку пропонує уряд – створити систему розмитнення, яка не залежатиме від чиновників. В той же час Тимошенко пообіцяла провести чистку лав митниці і позбавитися від людей, які сприяють контрабанді. Втім незрозуміло, чи залишиться на своїй посаді нинішній керівник Держмитслужби Микола Каленський. Однак саме він представляв членам Кабміну доповідь про стан справ із контрабандою.

Голова уряду вважає, що реалізація програми сприятиме розвитку в країні виробництва, зокрема у легкій і переробній промисловості.

Також у понеділок з`явилося повідомлення про призначення одного із лідерів російської опозиційної партії СПС Бориса Нємцова позаштатним радником президента України Віктора Ющенка. Колишній віце-прем`єр уряду Російської Федерації опікуватиметься залученням в українську економіку російських інвестицій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG