Спеціальні потреби

Райс у Брюсселi пiдтримує прагнення України - 2005-02-10


Вашингтон – 9 лютого. У Брюсселі після розмов з лідерами НАТО та Євросоюзу Кондоліза Райс поміж іншого закликала підтримати прагнення України інтегруватися в євро-атлантичні структури.

Кондоліза Райс заявила, що адміністрація США з нетерпінням чекає зустрічі президента Буша з Вiктором Ющенком, запланованої у рамках саміту НАТО, що вiдбудеться у штаб-квартирi альянсу 22 лютого:

«Безперечно, в Україні відбувся цілий ряд надзвичайних подій. Ми сподіваємося закріпити і допомогти розбудувати українську демократію. Ми завжди говорили, що двері НАТО залишаються відчиненими для всіх європейських демократій. Так воно має бути. Україна має план співпраці з НАТО, за яким тепер ми би могли діяти більш активно. Ми повинні це робити, аби можна було почати практичні кроки на підтримку демократичних процесів в Україні і підтримати рух України до Європи у напрямку, в якому рухається більшісь Європи».

Під час перебування у Брюсселі Кондоліза Райс також провела зустріч з головою Єврокомісії Хосе Мануелем Барросо та комісаром Євросоюзу з питань зовнішніх відносин Бенітою Ферреро-Вальднер. На проведеній після зустрічі прес-конференції усім трьом посадовцям поставлено запитання про перспективи входження України до Євросоюзу.

Барросо відповів, що майбутнє України - в Європі, однак підкреслив, що наразі не йдеться про членство в Євросоюзі. За його словами, йдеться про політику сусідства, яку він назвав дуже амбітною програмою, яка включає лібералізацію торгівлі, надання допомоги, співробітництво у політичній сфері та гармонізацію стандартів в усіх питаннях. Політику сусідства та уже розроблений План дії Україна-ЄС з його десятьма доповненнями Барросо вважає наразі найкращою стратегією для запевнення стабілізації та консолідації демократичних інститутів в Україні. Він також підкреслив, що президент Віктор Ющенко та усі демократичні сили в Україні можуть повністю розраховувати на підтримку з боку Євросоюзу.

Беніта Ферреро-Вальднер до цього додала, що План дії покликаний не відсторонювати Україну, а наближувати її до ЄС. Вона також наголосила, що над Планом дії та його доповненнями ще слід попрацювати і що це буде зроблено під час зустрічі з українською стороною 21 лютого. Вона також повiдомила, що вiдвiдає Україну найближчими днями.

Кондолiза Райс від себе сказала, що усім необхідно докласти зусиль, щоб Україна далі рухулася в напрямку інтеграції в європейську спільноту.

Мiж тим в ході прес-конференції після її зустрічі з лідерами НАТО Кондолізу Райс також запитали про її причетність до сьогодні уже славної промови, яку президент Буш-старший виголосив 1991 року у Києві, закликаючи українців не відокремлюватися від Радянського Союзу. Райс, яка в адміністрації Буша-старшого служила його радником з питань колишнього СРСР, відповіла, що вона ще до виголошення цієї промови залишила свою посаду у Вашингтоні і переїхала до Каліфорнії, де стала ректором Стенфордського університету. Це також підтверджує її офіційна біографія, де сказано, що у Каліфорнію вона переїхала у березні 1991 року, а Буш-старший у Києві побував на початку серпня того ж року. Чи виконувала Райс ще якусь дорадчу роль, коли писалася київська промова Буша, мабуть неможливо з’ясувати. Втім, відповідаючи на поставлене їй запитання, Райс також сказала, що те, що було немислимим 15 років тому, сьогодні стало мислимим.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG