Спеціальні потреби

08.02.05  -  В цьому випуску--Індія вперше розпочала випробування на людях вакцини проти СНІДу. - 2005-02-09


Індійські власті також обіцяють вдатись до зусиль з метою загальмувати поширення вірусу ВІЛ-СНІДу, яким наразі заражено понад п’яти мільйонів індійців. На першому етапі випробувань вакцину прищеплять тридцяти волентерам--жінкам і чоловікам--із західного міста Пуна. Пан Гангулі, голова Індійської ради медичних досліджень, який проводить випробування вакцини спільно з американською фірмою «ЕЙДС вакцин інішіатів» з Нью йорка, говорить, що перший етап забере два роки, а створення діючої вакцини потребуватиме до десяти років:

«Це щось на кшталт марафону--ринок ліків. Для запуску нового продукту треба від восьми до десяти років, але все залежить від того, як швидко ми отримаємо необхідні результати.»

Вакцина, яку випробовуватимуть у Пуна, скерована на найпоширеніший в Індії штамм вірусу ВІЛ-СНІДу. Випробовування вакцин проти різних штаммів смертельного вірусу ВІЛ-СНІДу проводяться в різних країнах. Вчені кажуть, що створенню успішної вакцини заважає здатність вірусу змінюватися і пристосовуватися до ліків проти нього. Міністр охорони Індії Анбумані Рамадосс сподівається на успіх нового проекту, але зазначає, що вісімдесят п’ять відсотків зусиль в Індії мусить скеровуватися на профілактику захворювань. Групи волонтерів погоджуються, що припинення поши рення хвороби лишається критично важливим викликом для Індії, де наразі заражено п’ять мільйонів осіб. В противному випадку, каже пан Джалад, голова однієї з груп, що працюють з ВІЛ-хворими, це число може зрости вп’ятеро за десять років:

«Якщо поглянути на швидкість поширення вірусу, то ми не можемо угнатися за ним, ні в галузі профілактики, ані організаційних заходів. Динаміка розповсюдження інфекції є вражаючою, вона може поширитись на двадцять-двадцять п’ять мільйонів людей, якщо не вдатися до ефективних засобів.»

Медпрацівники неодноразово застерігали, що уряд недооцінює масштабів епідемії СНІДу в Індії, бо багато носіїв вірусу не знали , або не повідомляли про нього. Приблизно дві третини інфікованих мешкають в сільських місцевостях. Вперше уразивши групи ризику, вірус згодом поширився на широки верстви населення Індії.

Підготував Володимир Звіглянич.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG