Спеціальні потреби

Тарасюк заявляє, що в зовнiшнiй полiтицi України будуть змiни - 2005-02-08


Київ - 8 лютого. Українська зовнішня політика значно змінитсья. Про це сьогодні заявив новопризначений керівник відомства, вiдповiдального за її втiлення - Борис Тарасюк. Він хоче відновити стратегічне партнерство із Сполученими Штатами і зробити Україну регіональним лідером.

Зовнішня політика України найближчим часом зазнає суттєвих змін. Так заявив на першій прес-конференції новий керівник МЗС Борис Тарасюк. Він обіцяє відійти від принципів сірої, підкилимної дипломатії, які використовували його попередники. Самим же міністерством не будуть керувати з адміністрації президента. Тарасюк обіцяє значно омолодити кадровий склад.

Міністр вже розробив декілька головних завдань, які відомство виконуватиме під його керівництвом. Перше з них – це відновлення добрих відносин із сусідами, в першу чергу Росією. Серед проблемних питань він називає створення Єдиного економічного простору. В Києві та Москві різне бачення перспектив цього об`єднання.

Втім Тарасюк ствержує, що антиросійським політиком його називають безпідставно і навіть похвалився, що товаришує із російським колегою. З ним він в колись одночасно працював у Нью-Йорку. Борис Тарасюк обіцяє також відновити стратегічні стосунки із Сполученими Штатами:

«Впродовж чотирьох років наші взаємини були якщо не на нульовій позначці, то відбувався застій в українсько-американських взаєминах. Отже ми будемо свідками активізації діалогу і переведенні його у конструктивне русло, повернення довіри у стосунках між США і Україною».

Вже цього місяця президенти двох країн зустрінуться у Брюсселі. Планується візит Віктора Ющенка до Сполучених Штатів. Двосторонні контакти значно активізуються.

Борис Тарасюк підтвердив, що обіцянка президента вивести цього року контингент із Іраку буде таки виконана. Втім коли саме це відбудеться – поки що невідомо. Днями заплановані консультації керівників МЗС, Міноборони та РНБО. Саме їм, за дорученням президента, належить скласти графік поетапного скорочення кількості українських військових в Іраку:

«Оскільки цей процес відбуватиметься у відповідальний спосіб, буде він відбуватися у консультаціях із нашими партнерами, урядом Іраку. Ми не зробимо нічого, щоб створити діри в безпеці Іраку. Отже я прогнозую відсутність будь-яких проблем із нашими партнерами».

Натомість Ірак, за висловом президента Ющенка знаходиться у сфері національних інтересів України. Тому він хотів би, щоб там працювали українські дипломати і підприємці.

Деяких змін зазнає і європейська політика Києва. В ній буде менше декларацій. План дій, який узгодили ще за часів Кучми, вже дещо застарів. Тому МЗС ним не дуже задоволений, навіть враховуючи десять останніх ініціатив координатора зовнiшньої полiтики Євросоюзу Хав`єра Солани. Там і досі пропонують Україні лише статус сусіда. Втім документ можуть підписати у нинішньому вигляді у лютому, але вимагатимуть перегляду вже через півроку. А в 2007, каже Тарасюк, планують почати із ЄС переговори щодо членства.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG