Спеціальні потреби

Ексклюзив: сенатор МакКейн про майбутнiй шлях України - 2005-02-07


Вашингтон – 6 лютого. Сенатор Джон МакКейн висловлює переконання, що адмiнiстрацiя США надасть допомогу новому уряду в Українi, називає помаранчеву революцiю колосальним досягненням i радить своїм спiввiтчизникам вiдвiдати Крим. Такi заяви впливовий американський законодавець зробив в ексклюзивному iнтерв`ю «Голосу Америки».

Допомогу Америка надаватиме не лише новому уряду, але i народу України, говорить сенатор МакКейн, вiддаючи належне зокрема останньому:

«Я не думаю, що iснують будь-якi сумніви, що ми надаватимемо допомогу уряду і народу України. Ми вдячні за принципи [якi вони вiдстоюють] та за зусилля, які вони доклали. Ми також повинні допомагати Україні, тому що вона дуже залежна від Росії, зокрема у сферi енергоносiїв, і там необхідна наша допомога», сказав сенатор.

Помаранчеву революцiю – i, до речi, також революцiю троянд у Грузiї - МакКейн оцiнив однозначно i пiдкреслив, що вони здатнi позитивно вплинути на подiї i в iнших країнах:

«Всюди в Сполучених Штатах Америки відчувається великий підйом почуттів в міру слідкування за розвитком помаранчевої революції, зокрема серед молоді… Всюди в Європі молодь раділа з приводу цього руху і з приводу цього колосального досягнення. Я би ще додав, що багато з нас вважає, що події в Україні і Грузії потенцiйно матимуть позитивний вплив на Білорусь, Вірменію, Азербайджан та інші країни регіону. Демократія – це така рiч iнфекцiйна. Тому зрозуміло, що те, що сталось в Україні і Грузії, легко може поширитись на весь регіон».

Вiктора Ющенка сенатор МакКейн вважає лiдером, який здатний згуртувати цiлий народ i який має пiдтримку не лише свого народу, але i всього Заходу, однак водночас американський сенатор остерiгає, що перехiдний перiод не буде легким:

«На мою думку, перехідний період буде надзвичайно складним. Існують проблеми з корупцією. Всюди в Україні є олігархiчнi структури, що мають надзвичайну владу. Але пан Ющенко має підтримку українського народу. Я думаю, тут є вікно можливості, про яке він добре знає, що вiн ним повинен скористатись. І він має доброзичливе ставлення і підтримку з боку всього Заходу».

Серед першочергових завдань сенатор МакКейн назвав вiдновлення в Українi верховенства закону, лiквiдацiю засилля олiгархiчних структур та розкриття справи Георгiя Гонгадзе, як вiн сказав, не лише заради самого журналiста та його родини, але заради свободи преси в Українi взагалi.

Торкаючись майбутнього розвитку американсько-українських економiчних вiдносин, МакКейн висловив переконанння, що їм посприяє майбутнiй вiзит до США президента Ющенка, як також вклад, який можуть зробити у цю справу американськi українцi. А щодо перепони, яка досi гальмує нормалiзацiю цих стосункiв мiж США та Україною – так званої поправки Джексона-Венiка – сенатор сказав, що вiн виступатиме за її скасування.

Насамкiнець розмови Джонм МакКейн вирiшив самим зробити першу послугу Українi в економiчному планi:

«Я вважаю Україну надзвичайно мальовничою країною. Я бував у Києві та в Криму, і я раджу усім моїм виборцям - якщо вони хочуть влітку мати гарний відпочинок - то Крим є чудовим місцем на це».

Приводом для розмови з Джоном МакКейном стало його та рiшення сенатора Гiлларi Клiнтон, запропонувати Вiктора Ющенка та президента Грузiї Михаїла Саакашвiлi на Нобелiвську премiю миру. До речi, обидва сенатори, разом iз своїм колегою Джосефом Лiберманом планують цього тижня вiдвiдати Україну.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG