Спеціальні потреби

Українськi фермери проти «старої влади» на селi - 2005-02-02


Київ - 1 лютого. Українські фермери заявляють про свій намір контролювати кадрові призначення в аграрному секторі. Асоціація фермерів і приватних землевласників України підтримує закон про люстрацію і вимагає відсторонити «стару владу» від управління сільським господарством.

Асоціація фермерів і приватних землевласників України стурбована становищем в аграрному секторі. Хоч революція відбулась – стара влада на місцях залишилась, -- кажуть заступники президента асоціації Леонід Кириченко і Валерій Петров:

Кириченко: «Ота система, яка існувала до революції, повністю зруйнувала українське село. І як це не парадоксально, після того як сталися зміни в нас в державі, в нас уже президент дійсно народний, якого ми всі хотіли, в нас появився, закрався такий сумнів в тому, що може, особливо на місцях – в районах, у селах так все й залишитись, на тому самому рівні».

Петров: «Сьогодні ті керівники, які себе дискредитували, але, перекрасившись в помаранчевих, начепивши на себе цей святий знак, вони почали керувати опять, стверджуючи, що ми будемо на місцях керувати аграрним сектором України. Фермери на місцях стривожені».

Фермери України заявляють, що захистять село від «старої влади». Для цього створено Комітет з контролю кадрових призначень в аграрному секторі економіки. Призначенню кадрів, які заплямували себе нечесністю чи непрофесіоналізмом, обіцяють активно перешкоджати – аж до блокування діяльності «колишніх» у кожній області, районі, сільгоспуправлінні.

Причетною до скомпрометованого режиму фермери вважають також Аграрну партію України. «Партія олігархів і чиновників», кажуть вони, не повинна сьогодні претендувати на квоти в новому уряді. Говорять заступник президента асоціації Леонід Кириченко і голова Івано-Франківської фермерської асоціації Микола Маркевич:

Кириченко: «Ми, фермери України, проти цього, тому що це якраз та партія – у нас же пам`ять нормальна, в 2002 році була в блоці “За єдину Україну”, яка виступала проти “Нашої України”, куди входила Асоціація фермерів України, а зовсім недавно ця ж партія була в коаліції претендента від влади на посаду президента. І тепер ми бачимо, що на місцях і в центрі формується думка, що іменно вони і повинні продовжувати свою діяльність».

Маркевич: «В майбутніх виборах, я не думаю, який селянин схоче віддати голос за Аграрну партію, яка довела село до зубожіння. Довела село до того, що там світла немає, доріг немає, сільського господарства немає, люди без роботи, люди за кордоном, діти в школу не ходять, не мають що взути – це зробила Аграрна партія. Якщо ми колись говорили про комуністичну партію, на місці її виросла Аграрна партія».

Натомість Асоціація фермерів та приватних землевласників заявляє про створення Селянсько-фермерської партії, установчий з`їзд якої відбудеться 14 лютого. Партія, кажуть керівники Асоціації, буде представницькою, позаяк в Україні 40 тисяч фермерів і 7 мільйонів землевласників. Вони повідомили також, що на пост міністра аграрної політики в новому уряді рекомендують голову фермерської Асоціації України Івана Томича.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG